• 3 בדצמבר 2015

מנהל מפלה ורודף

שלום רב.
    אני עובדת במוסד ממשלתי גדול במחלקה גדולה.
    מזה כשנתיים, לאחר שמונה מנהל עבודה חדש למחלקה, אני חווה התעמרות מצידו, יחס מזלזל, ומניפולציות לותר על זכויות סוציאליות בסיסיות המגיעות לי כגון השארות עם ילד חולה בבית, ימי מחלה וכד'. כעת בהריון שלישי, וכדי לא לעורר בעיות איתו, אני מוותרת לעיתים על טיפולים המוצעים לי מרופאת הנשים שלי. (טיפולים כגון קבלת עירוי נוזלים הדורשים גם אישפוז לכמה שעות).
    בנוסף, קיבלתי ממנו שני מכתבים אשר הוכנסו לתיקי האישי, והועברו להנהלה, עקב שני ארועים שנופחו עד חוסר פרופורציות בטווח של חצי שנה אחד מהשני, ואשר שיחה עם חבריי לעבודה גילתה כי רבים אשר נוהגים כמוני ולעיתים טועים, לא מקבלים את היחס הזה ממנו ובודאי שלא מקבלים מכתבים מעין אילו.
    מקרים אילו מדירים שינה מעיני, גורמים לי לחוסר ריכוז ועצבנות עד כדי חוסר תפקוד במצבים מסויימים, חוסר מוטיבציה להגיע לעבודה, וההרגשה הכללית היא שאני נתונה תחת מתקפה, אני ומשפחתי.
    אני משתדלת לעשות את עבודתי לפי ההוראות ובקשות הממסד בו אני עובדת וחרף הקשיים, לפעול לפי הבקשות של המנהלים, אך עובדים אחרים אינם זוכים ליחס כזה כאשר הם מחסירים יום עקב מחלה או מחלת ילד וכד'.
    בנתיים אני שותקת ומנסה לתת לעניינים לעבור בשקט.
    האם אני נוהגת נכון?
    האם נראה שאותו מנהל פוגע בזכויותיי?
    מה עלי לעשות?

אודה לכל תשובה.

3 בדצמבר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 24 בדצמבר 2015

מנהל מפלה ורודף

בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

24 בדצמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?