אפליה על רקע מראה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אלירן

נשלח ע"יאלירן 09:46, 9 בדצמבר 2015

ברצוני להתייעץ לגבי אפליה על בסיס מראה, הקדמה: אני בעל מספר קעקועים, הבולט שבהם הוא שרוול על כל יד שמאל. הגעתי לראיון עבודה במסעדה בת"א, (הריאיון התקיים מול מנהל המסעדה) במהלך הריאיון המראיין הביע שביעות רצון וקבענו מועד להתחלת העבודה. במהלך הריאיון הודגש בפניו כי יש לי קעקוע והוא אף נשאל אם קיימת בעיה בנוגע לנושא, המראיין השיב שלא. נתבקש ממני להגיע עם בגדים שחורים, כולל נעליים ומכיוון שאין לי הלכתי וקניתי למחרת, סכום הקניה עלה 450 ש"ח. בתאריך שנקבע הגעתי למסעדה להתחלת עבודה, עברתי קליטה במזכירות הראשית, כולל הכנסה למערכת הממוחשבת דרך "טביעת אצבע" , מייד לאחר הקליטה בעלי המסעדה (שהוא השף הראשי) ראה אותי ומייד לאחר מכן הוא ביקש מהבחורה שעשתה לי קליטה לפטר אותי מהסיבה שאני לא מתאים מכיוון שיש לי קעקוע בולט. האם יש פה עילה לתביעה משפטית? האם הדבר נחשב אפליה? יש תקדים לגבי הנושא? אשמח לתשובות, תודה.

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

16:30, 24 בדצמבר 2015

השאלה האם ניתן להכיר באפליה בעבודה על רקע מראה חיצוני טרם נדונה בפסיקה (זאת כל אימת שהמראה החיצוני לא העיד על השתייכות לקבוצה מוגנת – לדוגמא, צבע עור). מנגד, בית הדין לעבודה הדגיש כי הלכה פסוקה היא שהמעביד רשאי, באופן סביר, לדרוש מהעובדים להקפיד על הופעה מסוימת – קוד לבוש אשר לדעתו הינו הולם וראוי.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.