ימי מחלה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ירון מורד

  נשלח ע"יירון מורד 08:51, 12 בדצמבר 2015

  הצגתי למעביד 5 ימי מחלה (מיום ראשון עד יום חמישי). המעביד ניקה ממשכורתי 17 שעות עבודה (יום ראשון 100% + 50% עבור היום השני ושלישי) ולכן השכר ששולם לי באותו חודש קטן בהתאם. שאלה: האם המעביד אמור להפריש לי הפרשות סוציאליות (ביטוח מנהלים, קרו השתלמות.....) עבור השכר המלא או עבור השכר המוקטן הנובע מ - 17 שעות מחלה? תודה,

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:14, 13 בדצמבר 2015

  במקומות עבודה מאורגנים נקבעות הזכויות לפי ההסכם הקיבוצי החל על העובדים והמעסיק. התשובה לשאלה תלויה בתחולת ההסכם הקיבוצי על המעסיק – עניין אותו יש לבחון לפי נסיבות המקרה הספציפי. אם חל הסכם קיבוצי, ניתן לאתר אותו באתר האינטרנט של משרד הכלכלה ולאתר את התשובה על פי תוכנו של ההסכם. בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. ככלל, על פי צו ההרחבה בדבר פנסיה חובה השכר הפנסיוני (השכר ממנו שי להפקיד לפנסיה) הוא השכר ממנו מחשבים את פיצויי הפיטורים: שכר יסוד, תוספת ותק, תוספת יוקר המחיה, תוספת-משפחה, תוספת מחלקתית או תוספת מקצועית, ועמלות. יש להפקיד לפנסיה גם בגין תשלומים לימי חג, חופשה, מחלה ומילואים. נראה כי בנסיבות העניין, אם אין הסדר מיטיב אחר, המעסיק אמור להפקיד עבור השכר המוקטן (שכן בפועל לא קיבלת שכר עבור חלק מימי המחלה).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.