פיטורין בטלפון - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • בנצי

  נשלח ע"יבנצי 21:05, 16 בדצמבר 2015

  שלום רב , אני פונה למומחים שפעילים כאן בפורום כדי לדעת מה עלי לעשות בסיטואציה הלא נעימה שעוברת על אבא שלי כרגע .אבא שלי עובד מזה כעשור בתור נהג אוטובוס בחברה פרטית . חודש שעבר במהלך שיחת טלפון עם המעסיק ( שהוא הבעלים והמנהל של החברה ) נאמר לאבא שלי שהוא מפוטר ועליו להחזיר את האוטובוס .מייד אחרי המקרה אבא שלי הלך ללשכת התעסוקה והצהיר שהוא מפוטר טרי ושם הוא קיבל את כל ההנחיות לגבי דמי האבטלה , לאחר מכן אבא שלי התקשר למעסיק ושאל לגבי מכתב הפיטורין , לאבא שלי נאמר שעליו להגיע לשיחה במשרד . אבא שלי הגיע לשיחה עם המעסיק ששם נאמר לו שהוא ( המעסיק ) יצא מכליו והיה ממש נסער ועצבני באותו היום ( שיחת הטלפון) ולכן הוא רואה את אבא שלי כלא מפוטר ! בסוף השיחה המעסיק אמר לאבא שלי " קח לעצמך כמה ימים לחשוב על כל העסק " אחרי מספר ימים אבא שלי התקשר ואמר למעסיק שהוא החליט להתפטר ! היום ( אחרי שבועיים ) אבא שלי התקשר שוב לשאול לגבי המכתב פיטורין ולא נאמר לו על כך שום מילה וכל העסק מריח כאילו המעסיק רוצה להוציא את אבא שלי כאחד שהתפטר על דעת עצמו ולא כאחד שפוטר למרות אותה שיחת טלפון שבה נאמר לו בפירוש שהוא מפוטר לאלתר ! בנוסף לכך ,כשאבא שלי שאל למה לוקח כ''כ הרבה זמן להוציא מכתב פיטורין נאמר לו " אתה עדין נחשב עובד אצלנו עד סוף חודש דצמבר " למרות שאבא שלי לא עובד כבר מהחודש הקודם , אני אציין פרט נוסף שהשכר שלו הוא שכר חודשי ולא שעתי . מה אבי אמור לעשות? האם הוא זכאי לפיצויים? לאן הוא אמור לפנות? מדובר על האדם מבוגר שאינו דובר עברי .. זה ממש נראה שהמעסיק עושה "מהלך" על אבי כדי לא לשלם לו פיצויים, תודה מראש על מענה !!!

  השב
 • 09:48, 17 בדצמבר 2015

  קיבלתי ימי התראה כיוון ולאחר תחילת העבודה רצו שאשאר כקבועה ואח"כ שוב החליטו שלא- אין תקן

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:13, 24 בדצמבר 2015

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.