מגיע לי פיצויים אם הציעו לי לחזור לעבוד ולא הסכמתי אחרי שפוטרתי? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אופק

  נשלח ע"יאופק 23:00, 21 בדצמבר 2015

  אני עובד לפי שכר שעתי בן 18 עובד שנה וחודש ב21.10 חזרתי מחול בבוקר .והייתי בפלאפון רק בלילה המנהל שלח לקראת הצהריים שאם לא אגיע למשמרת באותו יום בצהרים אני מפוטר ללא הודעה מוקדמת עקב הפרעת משמעת חמורה על כל המשתמע מכך בחוק את המשמרת אני לא קבעתי הוא קבע לי בלי שידעתי עליה וכל זה דרך הפלאפון הוא גם שלח לי הודעות שהייתי בחול ולא ראיתי אותם אבל בשיחה שלנו אחרי שאמר שאם לא מגיע מפוטר הוא אמר לי מחר תגיע בשתיים לא בשלוש כאילו הציע לחזור לעבוד ואמרתי לו שהוא פיטר אותי ואני לא יגיע לעבוד והוא אמר לי שיביא לי תמכתב פיטורים ואחרי ששאלתי אותו מתי מוכן המכתב והמשכורת שהיה מוכן באתי לקחת אבל לא קיבלתי מכתב פיטורין האם זה בעיה מבחינת פיצויים שהציעה לי לחזור לעבוד ולא הסכמתי אחרי שפיטר אותי ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:53, 23 בדצמבר 2015

  פיטורים הוא מעשה רצוני של המעסיק לשים קץ לחוזה העבודה עם העובד והבאת רצון זה לידיעת העובד בצורה ברורה וחד משמעית, בכתב, בעל פה או בהתנהגות (הוא הדין אף לגבי מעשה התפטרות של העובד). מכאן כי פיטורי עובד שנעשו בע"פ הם בעלי תוקף לכל דבר וענין, במידה ולא נעשו בזמן כעס או מריבה עם העובד (שאז המעסיק יוכל לחזור בו סמוך מאוד לאירוע). מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.