דמי חגים-עובד שעתי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • מאור

נשלח ע"ימאור 23:11, 29 בדצמבר 2015

האם עובד שעתי זכאי לדמי חגים? אני עובד במקום עבודהה שבו יוצא סידור עבודה כל שבוע ע"פ אילוצי העובדים וכמות העובדים הנחוצה במשמרת. המעסיק שלנו טוען כי רק מי שעבד יום לפני החג ויום אחריו זכאי לתשלום, יש לציין כי קורא מצב שבו העובד כן יכול להגיע לעבוד יום לפני וגם יום אחרי החג אך לא משובץ לסידור העבודה. תודה מראש

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

11:15, 30 בדצמבר 2015

לפי צו ההרחבה הכללי במשק, עובד שעתי (שמקבל שכרו לפי שעה) זכאי לדמי חג לאחר 3 חודשי עבודה, אם עבד יום לפני החג (ערב חג) ויום אחרי החג, אלא אם כן נעדר בימים אלה בהסכמת המעסיק (למשל: אם לא שובץ במסגרת סידור העבודה, היה בחופשה, ימי מחלה, מנוחה שבועית, או גשר שהמעסיק החליט עליו). יש ענפים בהם עובדים המקבלים שכר לפי שעה זכאים לדמי חג גם אם לא עבדו ערב חג וביום שלאחר החג.

תגובה
  • 12:26, 30 בדצמבר 2015

אני עובד בשירות לקוחות בתיאטרון, האם אני זכאי ?

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.