תשלום אי הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • בר

  נשלח ע"יבר 17:51, 13 בינואר 2016

  היי.. פוטרתי אחרי 4 שנים בתחילת דצמבר 2015 ובמשכורת ינואר (משכורות עם הדמי פיצויים) לא ראיתי דמי הודעה מוקדמת. אחרי שיחה עם חשבת השכר היא טענה שאכן אני צודקת ואכן מגיע לי . הבעיה היא כזו.. אני גרה בישוב שיש לו זיכוי מלא במס הכנסה (לא שילמתי מעולם מס הכנסה) הישבת שכר אומרת שמכייון שעברה שנה חדשה 2016 אני אצתרך לשלם מס הכנסה כ800 שקל וללכת באופן עצמאי למס הכנסה ולהזדכות על הסכום שנגבה. במידה והם היו משלמים את ההודעה המוקדמת יחד עם תלוש צדמבר לא הייתי אמורה לשלם מס ואז להתקזז. האם זו בקשה חוקית? שבשל טעות שלהם ואי תשלום בזמן וסחיבת התשלום לינואר אני זו שאמורה להתרוץץ אחרי הזיכוי במס הכנסה . כאשר בעצם לחברה יש תעודת תושב שלי מעודכנת אשר מזכה אותי באופן מלא מתשלום מס? אשמח לתשובה. מקווה שהצלחתי להעביר את השאלה בצורה ברורה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:40, 18 בינואר 2016

  בהתאם לס' 6(א) לחוק הודעה מוקדמת לפיטורים ולהתפטרות, התשס"א-2001 מעביד רשאי להודיע לעובד, בהודעה מוקדמת לפיטורים, כי הוא מוותר על נוכחות העובד ועל עבודתו בפועל בתקופת ההודעה האמורה, כולה או מקצתה, ובלבד שישלם לעובדו פיצוי בסכום השווה לשכרו הרגיל של העובד בעד התקופה שלגביה ויתר על עבודתו. חשוב לציין, כי אין פיצויי הלנה בגין תשלום תמורת הודעה מוקדמת לפיטורים שהעובד לא עבד בפועל בתקופה זו. בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. במקרה כזה ניתן לשלוח מכתב דרישה למעסיק ואם לא ייענה למכתב הדרישה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.