התפטרות עקב התנכלות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רותם

  נשלח ע"ירותם 13:31, 26 בינואר 2016

  ביום ש האחרון הודעתי למעבידי שאני חולה ולכן לא אוכל להגיע למשמרת הקרובה. כתגובה קיבלתי הודעה ובה נאמר לי "תפסיקי לספר סיפורים, אם את חולה לכי לבית חולים" כשהגבתי שכל רצוני הוא לנוח יום אחד בלבד בבית על מנת לחדש כוחות לשבוע שבו יש לי שמונה משמרות קיבלתי בתגובה "את שחקנית גרועה, ידעתי שתעשי לי תרגיל, אל תשחקי איתי משחקים אני לא סובל שקרים וצביעות" כל זה לאחר שביום שישי הגעתי לעבודה כשאני חולה מאוד והיה ניכר שאני חולה. בהמלצת קרוביי ניגשתי למר"מ וקיבלתי שלושה ימי מחלה. בתגובה לזה קיבלתי טלפון מאשתו (שגם היא הבוס) שאמרה לי שזה ילדותי להוציא ימי מחלה כי היא במילא לא הולכת לשלם אותם. אני אמרתי בתגובה שאני לא מעוניינת להמשיך לעבוד עם אנשים שרואים בי "צבועה ושקרנית". איך במצבי הנוכחי אני יכולה לקבל את הזכויות המגיעות לי (כגון תשלום ימי המחלה) אם ניקח בחשבון שמעולם לא שולמו לי שעות נוספות, שעות שבת או כל תשלום חוקי כגון אלו?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  16:58, 28 בינואר 2016

  בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. במקרה כזה ניתן לשלוח מכתב דרישה למעסיק ואם לא ייענה למכתב הדרישה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.