מעבר של החברה 25 ק"מ מהמקום הנוכחי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • סלי ארמי

נשלח ע"יסלי ארמי 16:01, 26 בינואר 2016

אני עובדת בחברה באור יהודה כבר שנה וחצי משרה מלאה 9 שעות ביום חמש ימים בשבוע, אני בשבוע 18 להריוני. היום הבוס הכניס אותי לשיחה ואמר שהשכירות של המקום נגמרת ב1.5 והוא מחפש לעבור ליבנה כי המקום הזה גדול עליו, אם הוא ימצא מקום לפני 1.5 אנחנו נעבור ושאל אותי אם זה יסתדר לי אמרתי שכן ושאין ברירה אני יולדת רק בסוף יוני, שאל אם אוכל לעבוד עד שעה 17:00 אמרתי שאם לא אוכל נקזז בשעות. המרחק בין מקום העבודה הזה למקום העבודה ביבנה הוא 25 ק"מ בערך.. האם זה חוקי או הרעת תנאים?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

17:07, 28 בינואר 2016

חוק פיצויי פיטורים קובע כי עובד שהשתנו לרעה תנאי עבודתו או שתנאי עבודתו הם כאלה שלא ניתן לדרוש ממנו להמשיך לעבוד בתנאים אלה, לרבות במקרה של הפרת זכויות העובד, רשאי להתפטר ולהיחשב כמפוטר.
    כאשר מתפטר עובד בטענה להרעת תנאים או דרישה להמשך עבודה בתנאים לא סבירים, עליו לתת הזדמנות למעסיק לתקן את ההרעה או את המצב הנטען ואם לא תוקן, על העובד להוכיח זאת על מנת להיות זכאי לפיצויי פיטורים.
    על כן, יש לבחון כל מקרה לגופו ולפי הנתונים הספציפיים לקבל החלטה נכונה.
    תהליך קבלת ההחלטות לקראת החלטה על סיום עבודה או במקרה של חשש מפיטורים משפיע מאוד על זכויות העובד במהלך סיום עבודתו. לכן חשוב מאוד לקבל ייעוץ משפטי טרם קבלת ההחלטות הנוגעות לסיום העבודה.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.