ניכוי שכר ודיווח על ימי היעדרות בזמן שעבדתי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שרה

נשלח ע"ישרה 19:57, 5 בפברואר 2016

שלום, אני מורה עובדת משרד החינוך. עובדת תחת הסכם קיבוצי. מנהל בהס אשר הוא עצמו עובד בעלות אחרת דיווח על ימי העדרות שלי למשרד החינוך,כאשר ידע בוודאות שנמצאתי בעבודה, עבדתי ויש ראיות לכך. הדיווח השקרי נעשה בזדון מפני שאני מסרבת לחתום על כרטיס נוכחות שאינו מסונכרן עם משרד החינוך. מה עליי לעשות? האם סנקציה זו חוקית וודאי כשאינו הבעלות שלי?

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

11:21, 7 בפברואר 2016

במקומות עבודה מאורגנים נקבעות הזכויות לפי ההסכם הקיבוצי החל על העובדים והמעסיק. התשובה לשאלה תלויה בתחולת ההסכם הקיבוצי על המעסיק – עניין אותו יש לבחון לפי נסיבות המקרה הספציפי. בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.
    ככלל, חוק הגנת השכר קובע מתי ניתן לנכות משכר העובד ואם עבדת הרי שנראה לכאורה כי הניכוי (או החוסר תשלום בגין ימים שעבדת) היה שלא כדין.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.