לא רוצים לשלם פיצויים כי טוענים שהשתניתי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ימי

  נשלח ע"יימי 14:58, 8 בפברואר 2016

  עובדת כמעט שנתיים כקופאית ,התקבלתי לעבוד כקופאית(ללא שום הסכם עבודה,לא חתמתי על כלום). העבודה היא בסופר פרטי אנו עובדות 2 קופאיות בבוקר .אחת עובדת על קופה ראשית (מה שאני לרוב הייתי ובין לבין לפעמים קמה לכמה דקות מהקופה כדי לעזור בקידוד עד שלקוח יגיע). והקופאית השניה היא בעצם עובדת בקידודים (הדפסת מחירים) וסידור בחנות ואם צריך לפתוח קופה שניה קוראים לה לעזור. לפני כשלושה שבועות בערך אמרתי להם שכואבת לי הרגל (יש בדיקות שעשיתי ויש תוצאות שהכאבים אמיתיים ואני לא ממציאה )ואמרתי שאני לא יכולה לעבוד בחנות אלה רק בקופה (כמובן שלא איכפת לי לקום כל מתי שצריך להדפיס מחירים ושבא לקוח לחזור לקופה את זה הרגל שלי יכולה לסבול כלומר זה לא עמידה רוב היום על הרגליים). בגלל שנוצר להם מצב שגם לקופאית השניה יש בעיות גב ושתינו עובדות בוקר והם חייבים מישהי לחנות. הם פיטרו אותי כי הם אומרים שאני לא יכולה להשתנות כך ופתאום לא יכולה לזוז והם אלה שהשתנו 90% מהעבודה שלי אצלהם עבדתי בקופה ראשית ולא כקופאית נוספת שעובדת בחנות ואם צריך עוזרת. הם טוענים שאני השתנתי כדי לא לשלם פיצויים והם אלה שהשתנו ורצו שאני יעבוד יותר בחנות ופחות בקופה. 1)האם מגיע לי פיצויי פיטורין ? 2)אם הם לא יסכימו לתת לי מה אני יכולה לעשות? אם אין הסכם בנינו זה ראש בראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  15:24, 11 בפברואר 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.