• 8 בפברואר 2016

לא רוצים לשלם פיצויים כי טוענים שהשתניתי

עובדת כמעט שנתיים כקופאית ,התקבלתי לעבוד כקופאית(ללא שום הסכם עבודה,לא חתמתי על כלום).
    העבודה היא בסופר פרטי אנו עובדות 2 קופאיות בבוקר .אחת עובדת על קופה ראשית (מה שאני לרוב הייתי ובין לבין לפעמים קמה לכמה דקות מהקופה כדי לעזור בקידוד עד שלקוח יגיע).
    והקופאית השניה היא בעצם עובדת בקידודים (הדפסת מחירים) וסידור בחנות ואם צריך לפתוח קופה שניה קוראים לה לעזור. לפני כשלושה שבועות בערך אמרתי להם שכואבת לי הרגל (יש בדיקות שעשיתי ויש תוצאות שהכאבים אמיתיים ואני לא ממציאה )ואמרתי שאני לא יכולה לעבוד בחנות אלה רק בקופה (כמובן שלא איכפת לי לקום כל מתי שצריך להדפיס מחירים ושבא לקוח לחזור לקופה את זה הרגל שלי יכולה לסבול כלומר זה לא עמידה רוב היום על הרגליים). בגלל שנוצר להם מצב שגם לקופאית השניה יש בעיות גב ושתינו עובדות בוקר והם חייבים מישהי לחנות.
    הם פיטרו אותי כי הם אומרים שאני לא יכולה להשתנות כך ופתאום לא יכולה לזוז והם אלה שהשתנו 90% מהעבודה שלי אצלהם עבדתי בקופה ראשית ולא כקופאית נוספת שעובדת בחנות ואם צריך עוזרת.
    הם טוענים שאני השתנתי כדי לא לשלם פיצויים והם אלה שהשתנו ורצו שאני יעבוד יותר בחנות ופחות בקופה.
    1)האם מגיע לי פיצויי פיטורין ?
    2)אם הם לא יסכימו לתת לי מה אני יכולה לעשות?
    אם אין הסכם בנינו זה ראש בראש

8 בפברואר 2016
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 11 בפברואר 2016

לא רוצים לשלם פיצויים כי טוענים שהשתניתי

בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.

11 בפברואר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?