הודעת על מועמד לראיון עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אורן בבאייב

  נשלח ע"יאורן בבאייב 16:48, 8 בפברואר 2016

  שבוע טוב אני מחפש ייעוץ לגבי מעסיק גדול שלא החזיר לי הודעה בקשר לראיון עבודה שעשיתי. עברתי 2 ראיונות , ואחר מכן לא יצרו איתי קשר, רק אחרי שבועיים בערך מנהלת משאבי אנוש חזרה אליי בוואטס אפ ואמר שזההם לא קיבלו החלטה , מאז עברו יותר משבועיים ואין תשובה ממנה , גם להודעות ששלחתי לה היא לא ענתה לי. במקרה כזה למי אני אמור לפנות , איך מתחילים תביעה , מה הסכום שאפשר לקבל? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  15:29, 11 בפברואר 2016

  בהתאם לסעיף 5 לחוק לחוק הודעה לעובד ומועמד לעבודה, ניתן להגיש תביעה כנגד מעסיק אשר הפר את הוראות החוק, ובכללם סעיף 3א לחוק בפני בית הדין לעבודה. במסגרת תביעה זו ניתן לעתור לקבלת צו עשה לתיקון ההפרה וכן לעתור לקבלת צו לפיצויים, גם אם לא נגרם למועמד נזק של ממון, וזאת בשיעור שייראה לבית הדין בנסיבות העניין.
  פירושו של דבר שבמסגרת הצו לפיצויים בית הדין מוסמך לפסוק פיצויים הן בגין נזק ממוני שנגרם לעובד עקב הפרת סעיף 3א לחוק, והן פיצויים בגין נזק לא ממוני כגון עוגמת נפש וכיו"ב.
  כמו כן, ניתן להגיש כנגד אותו המעסיק גם תלונה בפני למשרד הכלכלה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.