• 12 בפברואר 2016

זימון לשיחת שימוע המשך

פניתי אליך לפני כן ושאלתי לגבי שיחת שימוע אך יש המשך.בתחילה הבוסית צלצלה אלי והודיעה לי שאני מוזמנת לשימוע ביום ראשון.כאשר שאלתי על מה היא סירבה לומר לי ואמרה שאדע הכל בשימוע.יום למחרת,יום חמישי היא שלחה לי מייל עם הודעה על זימון לשימוע לפני פיטורין אך גם בו לא מצוינות הסיבות לשימוע.האם זה בסדר שאכנס לשימוע ואומר לה שהשימוע לא חוקי או לחלופין לא תקין שהרי לא ידעתי על מהו וגם סירבו לומר לי ולכן לא יכולתי להתכונן?אודה לתשובה מהירה שהרי השימוע שלי ביום ראשון בבוקר.תודה רבה ושבת שלום

12 בפברואר 2016
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 14 בפברואר 2016

זימון לשיחת שימוע המשך

המענה לשאלה זו דומה למענה בשאלה הקודמת ששאלת.
    בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.
    • על המעסיק לתת לעובד נימוקים מלאים לבחינת האפשרות להפסקת העסקתו זמן סביר לפני השימוע.
    • על המעסיק לאפשר לעובד לעיין במסמכים ומידע עליהם הוא מסתמך.
    • יש להצביע על אירועים מסוימים וספציפיים בהם היה מעורב העובד ועל פיהם המעסיק הגיע למסקנה כי העובד הפר משמעת, ואין די בטענות כלליות.
    אני מקווה שהספקתי לעזור לך.

14 בפברואר 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?