זימון לשיחת שימוע המשך - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 17:38, 12 בפברואר 2016

  פניתי אליך לפני כן ושאלתי לגבי שיחת שימוע אך יש המשך.בתחילה הבוסית צלצלה אלי והודיעה לי שאני מוזמנת לשימוע ביום ראשון.כאשר שאלתי על מה היא סירבה לומר לי ואמרה שאדע הכל בשימוע.יום למחרת,יום חמישי היא שלחה לי מייל עם הודעה על זימון לשימוע לפני פיטורין אך גם בו לא מצוינות הסיבות לשימוע.האם זה בסדר שאכנס לשימוע ואומר לה שהשימוע לא חוקי או לחלופין לא תקין שהרי לא ידעתי על מהו וגם סירבו לומר לי ולכן לא יכולתי להתכונן?אודה לתשובה מהירה שהרי השימוע שלי ביום ראשון בבוקר.תודה רבה ושבת שלום

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:36, 14 בפברואר 2016

  המענה לשאלה זו דומה למענה בשאלה הקודמת ששאלת.
  בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.
  • על המעסיק לתת לעובד נימוקים מלאים לבחינת האפשרות להפסקת העסקתו זמן סביר לפני השימוע.
  • על המעסיק לאפשר לעובד לעיין במסמכים ומידע עליהם הוא מסתמך.
  • יש להצביע על אירועים מסוימים וספציפיים בהם היה מעורב העובד ועל פיהם המעסיק הגיע למסקנה כי העובד הפר משמעת, ואין די בטענות כלליות.
  אני מקווה שהספקתי לעזור לך.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.