פיצוי למלצרים בעת סגירת המסעדה לרגל שיפוץ - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ג'ודי

  נשלח ע"יג'ודי 13:49, 18 בפברואר 2016

  מסעדה נסגרה לשם שיפוץ, המלצרים נאלצו להפסיק את עבודתם למשך כ-10 ימים עד שבועיים. האם מגיע למלצרים פיצוי כלשהו על תקופת השיפוצים ? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  13:42, 21 בפברואר 2016

  מחובתו של מעביד להוציא עובד לחופשה, ומכאן נגזרת גם סמכותו לקבוע את המועדים בהם יצאו העובדים לחופשה. אולם סמכות זו, ככל סמכות אחרת, על המעביד להפעיל בתום לב. הפעלת הזכות בתום לב משמעה גם הוצאת העובד לחופשה תוך תיאום עמו ותוך התחשבות בצרכיו, וגם הימנעות משימוש בהוצאת העובד לחופשה כתחליף להליכים אחרים. אין המעביד מוסמך להוציא עובד לחופשה, כאשר תכלית הוצאת העובד לחופשה אינה התכלית המונחת ביסודו של חוק חופשה שנתית, אלא היא באה לשרת מטרות אחרות כגון, פתרון להפסקת עבודה בפועל, ובמקרה שלך לצורך שיפוץ העסק. לפיכך לא יוכל מעסיקך לזקוף את ימי השיפוץ לחובת מכסת ימי החופשה השנתית שלך והוא יצטרך לשלם לך תמורתן בשכר. בנוסף יש לציין: כאשר מדובר על חופשה בת 7 ימים רצופים ומעלה, תאריך תחילת החופשה יקבע לפחות 14 ימים מראש (סעיף 9 לחוק חופשה שנתית).

  תגובה
 • 13:49, 21 בפברואר 2016

  תודה רבה לך

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.