קבלת פנסיה והמשך עבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ג'ודי

  נשלח ע"יג'ודי 10:31, 22 בפברואר 2016

  שלום, אני בת 64 עדיין עובדת במשרה מלאה. שאלתי - במידה ואסיים את עבודתי הנוכחית וארצה להמשיך לעבוד במקום אחר בעבודה חלקית (20 שעות שבועיות) האם אני אוכל לקבל את הפנסיה שמגיעה לי ממקום העבודה שעזבתי ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:50, 25 בפברואר 2016

  הזכות לקבלת פנסיה תלויה בהוראות ההסדר הפנסיוני: תקנון קרן הפנסיה או הפוליסה. ככלל הזכות לקצבת זקנה קמה לאחר סיום יחסי עובד ומעסיק בעקבות פרישה לגמלאות. לכן אין זכות לקבל קצבת זקנה כל עוד ממשיכים לעבוד באותו מקום עבודה. יחד עם זאת במקרים מסוימים, בהתאם להסדר הפנסיוני, אפשר לפרוש לגמלאות לקבל קצבת זקנה ולהיות מועסקים מחדש אצל אותו מעסיק (בחלוף התקופה הנדרשת כדין על מנת שלא ייחשב רצף העסקה) או אצל מעסיק אחר. עובד המגיע לגיל פרישה זכאי לפיצויי פיטורים. אולם, משיכת הפיצויים כסכום חד פעמי בגיל פרישה עשוייה לפגוע בקצבת הזקנה.

  תגובה
 • 11:59, 25 בפברואר 2016

  תודה אבל זה לא מה ששאלתי. אני לא מדברת על קצבת זקנה. על פי ההסדר הפנסיוני שלי מגיע לי פנסיה ממקום העבודה הנוכחי. אני רוצה לפרוש ממקום העבודה ולקבל את הפנסיה החודשית שמגיעה לי מפאת גילי (64) . במידה ואני אמצא עבודה אחרת, האם אמשיך לקבל את הפנסיה החודשית ממקום העבודה הקודם ?
  תודה,
  ג'ודי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.