עובד קבלן לתקופה קצובה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • ריקי

  נשלח ע"יריקי 14:00, 22 בפברואר 2016

  שלום רב, התקבלתי לעבוד במפעל יצור דרך חברת כח אדם. ב'טופס ההודעה לעובד' שקבלתי מהמעסיק שלי (חברת כ"א) צוינה תקופת העסקה כך: "העסקה לתקופה קצובה- עד 9 חודשים". חברת כ"א הודיע לי על סיום העבודה אחרי 5 חודשי עבודה, אך לא ערכו לי שימוע לפי פיטורים. הסבירו שפשוט אין כרגע עוד צורך בעבודתי שם ולהם אין עבודה חלופית להציע לי כרגע. האם זה תקין? האם אני יכול לתבוע אותם על אי ביצוע שימוע?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:52, 25 בפברואר 2016

  חובתו של מעסיק המעוניין לפטר עובד לזמן אותו לשימוע, הן במגזר הפרטי והן בציבורי. בהזמנה לשימוע על המעסיק להודיע לעובד על הכוונה לפטרו והסיבות לכך. לכל עובד זכות להיות מיוצג בשימוע ע"י עו"ד. במהלך השימוע על המעסיק לשמוע בתום לב ובנפש חפצה את טענותיו של העובד ולערוך רישום של השימוע, ולא רק כדי לצאת ידי חובה, לאחר שההחלטה כבר התקבלה. מעסיק שלא נוהג בהתאם לאמור, נוהג שלא כדין והפיטורים עשויים להחשב כפיטורים שלא כדין המזכים את העובד בפיצוי ובמקרים קיצוניים אף בהחזרה לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.