יחסים מורכבים בעבודה בעקבות היריון לא צפוי - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נטלי אמשיקשוילי

  נשלח ע"ינטלי אמשיקשוילי 09:41, 6 במרץ 2016

  שלום רב, במהלך חודש דצמבר התקבלתי לעבודה בחב' תיירות פרטית כמנהלת אדמיניסטרטיבית של המשרד. במהלך התקופפה הזו הייתי מסדרת ומארגנת את המשרד שהיה מבולגן מאוד ולכן הייתי מרימה דברים מאוד כבדים. כמו כן, תיבת הדואר שלנו נמצאת במקום גבוה שיש לטפס על סולם על מנת לקחת את הדואר. באחת מן הפעמים נפלתי. בחודש ינואר גיליתי בשלב מוקדם מאוד יחסית (שבוע 4) שאני בהיריון. חשוב לציין שעד פה הפידבקים היו עליי מצוינים וכולם היו מרוצים מאוד מעובדתי. לאחר כשבוע אף ע"פ שאני לא מחוייבת לכך סיפרתי למנהלת שלי על כך. אף על פי שהיא איחלה לי מזל טוב, היחס מצידה ומצד בני משפחתה הקרובה (בעלי המניות) היחס אליי התחיל להשתנות. לאחר כעוד שבוע ההיריון שלי התחיל להיות בסיכון עם דימומים רבים וכאבי בטן. למרות הכל המשכתי להגיע לעבודה באופן סדיר. עד שהדימומים התחילו להיות ממש מסיביים ונאלצתי להיעדר מהעבודה (תהליך הפלה טבעית) 4 ימיםם. כשחזרתי לעבודה, המנהלת שלי הכניסה אותי לשיחה שבה נאמר כי היא חוששת שכעת מכיוון שאני ובן זוגי מתכוונים להתחתן ולהיכנס להיריון, יהיה זה היריון בסיכון ולכן איאלץ לעבור הרבה בדיקות ושאני צריכה להגיד לה אם אני רוצה להמשיך לעבוד או להמשיך בתיכנוני החתונה. כשאמרתי לה שאני ל רואה כיצד דבר זה אמור להפריע לעבודתי היא שאלה אם אהיה מוכנה לחתום על מסמך שבו יהיה רשום כי במידה ואכנס להיריון והתפוקה שלי (איני מייצרת משהו שניתן למדוד אותו) בעבודה תרד אתפטר בעצמי. אמרתי לה שאני מוכנה לחתום על מסמך שכזה. לאחר יום היא חזרה ואמרה שהתחרטה על כך ושנמשיך לעבוד כרגיל. מיד לאחר מכן התחלתי לקבל משימות לא הגיוניות שרובן אינן תלויות בי אלא בנותני שירות, הצעות מחיר וכו'...ואז לאחר שבוע קיבלתי מייל שאיני עומדת במשימות

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:39, 14 במרץ 2016

  בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. במקרה כזה ניתן לשלוח מכתב דרישה למעסיק ואם לא ייענה למכתב הדרישה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי פרטני בנושא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.