חיוב עבור נזק לרכב - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עוזי

נשלח ע"יעוזי 12:39, 11 במרץ 2016

אני מבצע התקנות שלטים ובאחת ההתקנות נשברה הזכוכית הקדמית של האוטו בזמן הובלת הציוד הרכב הינו מושכר והחברה שבה אני מועסק החליטה לחייב אותי על הנזק הנאמד בכ4000 שח האם פעולה זו חוקית יש לציין שמקרה זה קרה באוגוסט 2015 ומאז יורד לי כל חודש סכום מסוים בשיחה עם המנכל הבהיר לי כי אין ברירה כין אין ביטוח שמשות והרכב הוא על שמי בחברה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

09:54, 13 במרץ 2016

ככלל, מעסיק הנותן לעובד רכב חברה, יוכל לנכות את סכום ההשתתפות העצמית משכרו של העובד בגין נזק שגרם העובד לרכב החברה, רק בשני המקרים הבאים: 1. במקרה שהעובד חותם על מסמך לפיו הוא מתיר למעסיק לנכות לו משכרו את סך ההשתתפות העצמית שהמעסיק שילם לחברת הביטוח במקרה ספציפי זה. 2. במקרה בו העובד הוחתם מראש בחוזה העסקתו על התחייבות לשאת בעלות ההשתתפות העצמית במידה ויגרם נזק לרכב, ובאופן שהמעסיק יהיה רשאי לנכות את הסכום משכר עבודתו.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.