קבלת מכתב פיטורין בשל רצון לעזוב את העבודה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • דוד מנו

  נשלח ע"ידוד מנו 11:48, 12 במרץ 2016

  שלום. אני עובד מעל 7 שנים במקום עבודתי. מאחר ואני סבור כי שכרי נמוך מדי, בקשתי העלאת שכר והמעסיק סרב לכך. ברצוני לסיים את עבודתי אצל מעסיק זה וכן לקבל מהמעסיק מכתב פיטורין. חשוב לי לקבל את המכתב כדי שאוכל לקבל סיוע במציאת עבודה מלשכת התעסוקה וכן דמי אבטלה. המעסיק עצמו מעונין כי אמשיך לעבוד אצלו באותו שכר ובאותם תנאים ולכן אינו רוצה לתת לי את מכתב הפיטורין. ממה שידוע לי, מעבר לכתובת הרחוקה יותר מזו הנוכחית דינה כדין פיטורין. השאלה שלי: האם עצם המעבר לכתובת רחוקה מעניק לי זכאות אוטומטית לדמי אבטלה ולסיוע של לשכת התעסוקה? האם איני זקוק למכתב פיטורין מצד המעסיק? באיזה מרחק מדובר? תודה מראש, דוד

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:00, 13 במרץ 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.
  גם להתפטרות עקב מרחק יש תנאים מצטברים שצריך לעמוד בהם. ככלל, רואים התפטרותו של עובד כפיטורים אם המרחק בין מקום מגוריו החדש לבין מקום מגוריו הקודם הוא 40 ק"מ לפחות, ומקום מגוריו החדש רחוק יותר ממקום עבודתו מאשר מקום מגוריו הקודם. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.