הפרשות לפנסיה של מעסיקה קודמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מיקי

  נשלח ע"ימיקי 12:33, 26 במרץ 2016

  שלום, עבדתי במקום עבודה שבע חודשים אך עדיין לא הופרשו לי דמי הפנסיה עד היום (לטענת הבוסית זה בתהליכים מול יועץ שעכשיו מטפל בזה). אני כבר אינני עובדת שם אך האם אני זכאית לפיצוי כלשהו בעבור ההלנה של הכספים? מה מומלץ לעשות (יש לי את כל פרטי הסוכן שלה). \ תודה מיכל

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:04, 27 במרץ 2016

  המעסיק חייב להפקיד להסדר פנסיוני על שם העובד בהתאם לצו ההרחבה בדבר פנסיה חובה החל על כל העובדים. מועד ההפקדה לפנסיה הוא 6 חודשים מיום תחילת עבודה או אם יש לך הסדר קיים אז 3 חודשים מיום תחילת עבודה ובאופן רטרואקטיבי מתחילתה. כאשר מעסיק אינו מפקיד לפנסיה במועד קמה גם לעובד וגם לקרן פנסיה עילת תביעה נגד המעסיק. חובת קרן הפנסיה או חברת הביטוח לשלם לעובד את המגיע לו גם אם המעסיק איחר בתשלום. לכאורה חברת הביטוח וקרן הפנסיה הם אלו שזכאיות לפיצוי בגין האחור בתשלום. אולם אם העובד נפגע באופן כלשהו הוא זכאי לפיצוי מהמעסיק או מקרן הפנסיה וחברת הביטוח.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.