פיטורים וטיפולי פוריות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 21:19, 12 באפריל 2016

  עובדת שנמנעו פיטוריה משום שהודיעה שהיא בתחילת התהליך תוך כמה זמן ניתן לשוב ולפטר אותה? מה קורה אם חלילה לא מצליחה להכנס להריון? האם היא "מחוסנת" לשנים.?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:17, 17 באפריל 2016

  סעיף 9(ה) לחוק עבודת נשים קובע כי אין לפטר עובדים שנעדרו מהעבודה בגין טיפולי פוריות, אלא אם כן ניתן לכך היתר ממשרד הכלכלה(שר הכלכלה לא יתיר פיטורים שנעשו לדעתו בהקשר לטיפולי הפוריות או ההיעדרות הנובעת מהם).
  למעסיק אסור לפטר עובדים שנעדרו בגין טיפולי פוריות (כולל הפריה חוץ גופית), במשך תקופת היעדרותם ובמשך 150 יום לאחר תום ימי ההיעדרות (ללא תלות בוותק של העובדים במקום העבודה), אם הם עומדים בשלושת התנאים הבאים:
  1. הם הודיעו מראש למעסיק על היעדרותם והציגו אישור רפואי;
  2. מדובר בטיפולי פוריות לקראת שתי לידות לכל היותר בתקופת העסקתם אצל אותו מעסיק (או באותו מקום עבודה) או שמדובר בטיפולים לקראת שתי לידות מבן/בת הזוג הנוכחי.
  3. טרם חלפו שנתיים מאז היום הראשון להיעדרות
  למעסיק אסור לפטר עובד/ת העובר/ת טיפולי פוריות, אף אם לא נעדר/ה ממקום העבודה, אם הוא עונה על כל התנאים הבאים:
  1. הוא עבד/ה אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה 6 חודשים לפחות;
  2. הוא/היא הודיע/ה למעסיק על הטיפולים לא יאוחר מ-3 ימי עבודה ממועד מתן הודעה מוקדמת לפיטורים (אם לא ניתנה הודעה מוקדמת - אז תוך 3 יום ממועד הפיטורים);
  3. הוא/היא מסר/ה למעסיק אישור רפואי אודות טיפולי הפוריות בתוך 14 יום ממועד מתן הודעה מוקדמת לפיטורים (אם לא ניתנה הודעה מוקדמת - אז תוך 14 יום ממועד הפיטורים);
  4. מדובר בטיפולי פוריות לקראת שתי לידות לכל היותר בתקופת העסקתם אצל אותו מעסיק (או באותו מקום עבודה) או שמדובר בטיפולים לקראת שתי לידות מבן/בת הזוג הנוכחי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.