• 12 באפריל 2016

    פיטורים וטיפולי פוריות

    עובדת שנמנעו פיטוריה משום שהודיעה שהיא בתחילת התהליך
    תוך כמה זמן ניתן לשוב ולפטר אותה?
    מה קורה אם חלילה לא מצליחה להכנס להריון? האם היא "מחוסנת" לשנים.?

    12 באפריל 2016
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 17 באפריל 2016

    פיטורים וטיפולי פוריות

    סעיף 9(ה) לחוק עבודת נשים קובע כי אין לפטר עובדים שנעדרו מהעבודה בגין טיפולי פוריות, אלא אם כן ניתן לכך היתר ממשרד הכלכלה(שר הכלכלה לא יתיר פיטורים שנעשו לדעתו בהקשר לטיפולי הפוריות או ההיעדרות הנובעת מהם).
    למעסיק אסור לפטר עובדים שנעדרו בגין טיפולי פוריות (כולל הפריה חוץ גופית), במשך תקופת היעדרותם ובמשך 150 יום לאחר תום ימי ההיעדרות (ללא תלות בוותק של העובדים במקום העבודה), אם הם עומדים בשלושת התנאים הבאים:
    1. הם הודיעו מראש למעסיק על היעדרותם והציגו אישור רפואי;
    2. מדובר בטיפולי פוריות לקראת שתי לידות לכל היותר בתקופת העסקתם אצל אותו מעסיק (או באותו מקום עבודה) או שמדובר בטיפולים לקראת שתי לידות מבן/בת הזוג הנוכחי.
    3. טרם חלפו שנתיים מאז היום הראשון להיעדרות
    למעסיק אסור לפטר עובד/ת העובר/ת טיפולי פוריות, אף אם לא נעדר/ה ממקום העבודה, אם הוא עונה על כל התנאים הבאים:
    1. הוא עבד/ה אצל אותו מעסיק או באותו מקום עבודה 6 חודשים לפחות;
    2. הוא/היא הודיע/ה למעסיק על הטיפולים לא יאוחר מ-3 ימי עבודה ממועד מתן הודעה מוקדמת לפיטורים (אם לא ניתנה הודעה מוקדמת - אז תוך 3 יום ממועד הפיטורים);
    3. הוא/היא מסר/ה למעסיק אישור רפואי אודות טיפולי הפוריות בתוך 14 יום ממועד מתן הודעה מוקדמת לפיטורים (אם לא ניתנה הודעה מוקדמת - אז תוך 14 יום ממועד הפיטורים);
    4. מדובר בטיפולי פוריות לקראת שתי לידות לכל היותר בתקופת העסקתם אצל אותו מעסיק (או באותו מקום עבודה) או שמדובר בטיפולים לקראת שתי לידות מבן/בת הזוג הנוכחי.

    17 באפריל 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?