התפטרות לצורך טיפול בילד - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • רפאל

  נשלח ע"ירפאל 16:10, 17 באפריל 2016

  אני עובד כמאבטח וגם סטודנט( לומד 3 ימים מלאים), אישתי היא גם סטודנטית ונולד לנו בן. אישתי בחופשת לידה והיא צריכה לחזור ללימודים עוד פחות מחודש, ואין לי סידור לילד. אני עובד 3 משמרות בשבוע משמרות ארוכות של 12 שעות וגם לילות בנוסף הם לא קבועות, יש לציין שלאחר בירור עם המעסיק לא מורשה לי לעבוד משמרות קצרות וקבועות שאיתם אוכל למצוא סידור לתינוק. לכן אני חייב להתפטר כדי לטפל בתינוק. איך אני אמור לכתוב מכתב פיטורין שיקיף את כל הנושא על מנת שאוכל לקבל את דמי הפיצוים שלי (ותק 3 שנים)מבלי שהמעסיק התנער מכך, ואיך אוכל לחתום אבטלה ישר אחרי התפטרות ולא לחכות 90 יום, כלומר איזה מסמכים עלי להביא לביטוח לאומי? תודה רבה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  17:00, 17 באפריל 2016

  התפטרות לאחר לידה - סעיף 7(א) לחוק פיצויי פיטורים, התשכ"ג-1963, קובע כי עובדת שהתפטרה, תוך 9 חודשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה, יראו את התפטרותה, לענין חוק זה, כפיטורים. לפיכך, לשם בחינת זכאות העובדת לפיצויים, יש לבחון, בעת ההתפטרות עצמה, האם מדובר בהתפטרות לשם טיפול בילד.
  זכות זו שמורה גם לאב אם נתקיים בו אחד מאלה: 1. בת זוגו של העובד הועסקה במשך 6 חוד' רצופים לפחות בסמוך לפני יום התפטרותו ; 2. הילד נמצא בהחזקתו הבלעדית מחמת נכות או מחלה של בת זוגו; 3. בת זוגו של העובד הייתה עצמאית במשך שנה רצוף לפחות בסמוך לפני יום הלידה או בסמוך לפני קבלת הילד לאימוץ ולא הפסיקה את עיסוקה לצורך טיפול בילד.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.