חובת מתן הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מיכל גיגי

  נשלח ע"ימיכל גיגי 16:44, 22 באפריל 2016

  אני עובדת במקום עבודה חמישה חודשים. התפטרתי כבר ובכל זאת נשארתי לאחר שהמחליפה החליטה לעזוב. אני עובדת עם מעסיק שמתעמר בי, משפיל, מעליב ומעורר פי פחד וחששות מרגע הגעתי לעבודה. השבוע זה הגיע למצב שהודעתי לו שאני עוזבת ואמרתי שאחפוף מישהי אם ימצא. בכל מקרה אתן לו את ה5 ימים שאני חייבת לו.קבענו גם שאני אחפוף מישהי שהוא יביא שבועיים. אם הוא ימצא בכלל. אני שואלת רק לגבי חובת ההודעה המוקדמת שלי. באותו ביום הוא התרגז ממשהו. קילל וזרק את הטלפון בחוזקה על השולחן שלי ודפק על השולחן. ממש פחדתי ממנו. אספתי את הדברים שלי והלכתי. השאלה אם אני עדיין מחוייבת לתת לו ימי התראה מוקדמת? למרות שכבר נתתי לו בהודעה הקודמת. הפחד שלי שהוא יעשה לי בעיות עם שכר אפריל.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  10:58, 1 במאי 2016

  על מנת להשיב על השאלה נדרשים נתונים נוספים ובדיקת המסמכים הרלוונטים. ככלל, עובד במשכורת זכאי להודעה מוקדמת לפיטורים, ועליו ליתן הודעה מוקדמת להתפטרות בהתאם למפורט להלן:
  במהלך ששת חודשי עבודתו הראשונים - של יום אחד בשל כל חודש עבודה;
  במהלך התקופה החל בחודש השביעי לעבודתו עד תום שנת עבודתו הראשונה - של 6 ימים, בתוספת של יומיים וחצי בשל כל חודש עבודה בתקופה האמורה;
  לאחר שנת עבודתו הראשונה - של חודש ימים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.