• 26 ביוני 2016

    סעיף 14 ופיטורים והשלמה

    מפעל תעשייתי בענף המתכת שחל בו ההסכם הקיבוצי בענף וכן צו ההרחבה לפנסיית חובה, כל העובדים חתומים על סעיף 14 גם בתנאי ההעסקה וגם ע"פ ההסכם הקיבוצי.
    המעסיק מפריש לחלק מהעובדים 6% לפיצויים לקרן פנסיה ולחלק אחר 8.33% לפיצויים לקרן הפנסיה.
    עובד שפוטר מעבודתו ויש לו 6% הפרשה לפיצויים, האם המעסיק מחויב בהשלמה?
    אותה שאלה לגבי ההשלמה ביחס לעובד שפוטר והיה לו 8.33% לפיצויים האם חייבים לבצע השלמה במקרה של פיטורים??

    26 ביוני 2016
  • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 4 ביולי 2016

    סעיף 14 ופיטורים והשלמה

    בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, ישנם מספר תנאים על מנת שסעיף 14 יחול על העובדים. הסכם לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים מאפשר למעסיק לשחרר לעובד את צבירת הפיצויים מבלי להשלים חוב ותק. אפשרות זאת עומדת למעביד רק לגבי התקופה שבה הופקדו הפקדות מלאות לפיצוים דהיינו 8.33% לגבי כל השכר הפנסיוני. בנסיבות שתיארת מומלץ לבצע בדיקה אישית ולקבל אישור מהמעסיק על חבות הפיצויים במועד כניסת ההסכם לפי סעיף 14 לתוקף.

    4 ביולי 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?