סעיף 14 ופיטורים והשלמה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 21:32, 26 ביוני 2016

  מפעל תעשייתי בענף המתכת שחל בו ההסכם הקיבוצי בענף וכן צו ההרחבה לפנסיית חובה, כל העובדים חתומים על סעיף 14 גם בתנאי ההעסקה וגם ע"פ ההסכם הקיבוצי. המעסיק מפריש לחלק מהעובדים 6% לפיצויים לקרן פנסיה ולחלק אחר 8.33% לפיצויים לקרן הפנסיה. עובד שפוטר מעבודתו ויש לו 6% הפרשה לפיצויים, האם המעסיק מחויב בהשלמה? אותה שאלה לגבי ההשלמה ביחס לעובד שפוטר והיה לו 8.33% לפיצויים האם חייבים לבצע השלמה במקרה של פיטורים??

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:46, 4 ביולי 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הפקדות פנסיוניות, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, ישנם מספר תנאים על מנת שסעיף 14 יחול על העובדים. הסכם לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים מאפשר למעסיק לשחרר לעובד את צבירת הפיצויים מבלי להשלים חוב ותק. אפשרות זאת עומדת למעביד רק לגבי התקופה שבה הופקדו הפקדות מלאות לפיצוים דהיינו 8.33% לגבי כל השכר הפנסיוני. בנסיבות שתיארת מומלץ לבצע בדיקה אישית ולקבל אישור מהמעסיק על חבות הפיצויים במועד כניסת ההסכם לפי סעיף 14 לתוקף.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.