עובדת משק בית פוטרה ולא קיבלה פיצוי פיטורין וכספי פנסיה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • hud

  נשלח ע"יhud 14:27, 3 ביולי 2016

  שלום, עובדת משק בית שפוטרה ולא שילמו לה פיצוי פיטורין וגם לא הופרשו לה כספים לפנסיה מעולם על ידי המעסיק. האם נכון מה שהמעסיק טוען לפיו הוא ישלם או הפרשות לפנסיה או פיצויי פיטורין? או חובה עליו לשלם גם וגם? יובהר- הפרשות לפנסיה ( לרבות הפרשות עבור רכיב פיצויים)

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  12:39, 4 ביולי 2016

  החל משנת 2008 יש חובה לכל מעסיק להפקיד לפנסיה בהתאם לשיעורים הקבועים בצו ההרחבה בדבר פנסיה חובה. זאת כאשר אין למעסיק חובה מכוח הסכם קיבוצי או צו הרחבה המקנה זכות טובה יותר לעובד. כאשר מעסיק אינו מפקיד לפנסיה קמה לעובד עילת תביעה נגד המעסיק בבית הדין לעבודה. גם אם לא נפתח הסדר פנסיוני (קרן פנסיה או ביטוח מנהלים) וגם אם נפתח הסדר פנסיוני אך אינו משולם, העובד רשאי להגיש תביעה אישית לבית הדין לעבודה ולתבוע את ביצוע ההפקדות. כאשר המעסיק מנכה משכרו של העובד ואינו מעביר את הכסף לקרן הפנסיה, מדובר בעבירה פלילית.
  על המעסיק להפקיד כספים לפנסיה הן עבור רכיב התגמולים והן עבור רכיב הפיצויים. במקרה שהעובדת פוטרה, יש לשלם פיצויי פיטורין, ואם המעסיק הפקיד כספים בגין רכיב פיצויים, הוא יוכל לקזז סכום זה ולהשלים עד לחבות הפיצויים שעליו לשלם, אחרת עליו לשלם את מלוא הפיצויים (במקרה שלא הפקיד כספים עבור רכיב הפיצויים).

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.