עבודה בשישי- האם התשלום הינו בגין יום עבודה מלא? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מורן

  נשלח ע"ימורן 08:57, 11 ביולי 2016

  עובד חודשי, הזכאי לתשלום בגין שעות נוספות, עובד 5 ימים מלאים בשבוע ונתבקש לעבוד באופן חד פעמי אצל לקוח ביום שישי. תחילה נמסר על ידי הלקוח כי מדובר על יום עבודה שלם אולם בפועל התייתר הצורך והעובד עבד רק שעה וחצי ושוחרר. האם ישנה חובה לשלם לעובד עבור יום עבודה מלא (חצי יום כיוון שמדובר על שישי)?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  15:06, 13 ביולי 2016

  עובד שבמקום עבודתו נהוג שבוע עבודה של 5 ימים יהיה זכאי לגמול שעות נוספות על כל שעה שמעבר ל-8 שעות, או עבור כל שעה מעבר ל-43 שעות שבועיות. במקומות עבודה שקיימים בהם הסכמים קיבוציים המגדירים יום עבודה כיום שבו עובדים 9 שעות, ישולם גמול שעות נוספות החל מהשעה העשירית/
  אם בנוסף הגעת לעבודה גם ביום שישי, הרי שגמול שעות נוספות יינתן כבר מהשעה הראשונה ביום שישי, שכן כבר עברת את המכסה השבועית: ◦עבור השעתיים הראשונות ביום שישי התשלום הינו 125% מהשכר. עבור כל שעה נוספת התשלום הינו 150%.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.