מהם התנאים למשרה של 5 שעות - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • איילת

  נשלח ע"יאיילת 14:40, 17 ביולי 2016

  מתחילה לעבוד משרה חלקית -5 שעות ביום. חמישה ימים בשבוע איזה אחוז משרה זה נחשב ? האם נחשב לחצי משרה? על פי חוק : כמה ימי חופשה בשנה מגיעים לי? כמה ימי הבראה? איך מחשבים זכאות ימי מחלה לחודש ? לפי יום וחצי לחודש? האם שעות נוספות בחצי משרה זה לפי 125% תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:19, 18 ביולי 2016

  במקומות עבודה מאורגנים נקבעות הזכויות לפי ההסכם הקיבוצי החל על העובדים והמעסיק. התשובה לשאלה תלויה בתחולת ההסכם הקיבוצי על המעסיק – עניין אותו יש לבחון לפי נסיבות המקרה הספציפי. אם חל הסכם קיבוצי, ניתן לאתר אותו באתר האינטרנט של משרד הכלכלה ולאתר את התשובה על פי תוכנו של ההסכם. בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. ככלל, שבוע עבודה מוגדר כ-43 שעות עבודה שבועיות. בהתאם לשעות השבועיות ניתן לחשב אחוז משרה. יתר הזכויות נקבעות בהתאם להסכם הקיבוצי, אם חל, ואם לא חל, בהתאם לחוקים וצווי ההרחבה הרלוונטיים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.