תשלום ימי חופשה בתוך משכורת חודשית - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לין

  נשלח ע"ילין 15:53, 23 ביולי 2016

  שלום מעסיק משלם לי כל חודש בתוך המשכורת תשלום יום חופשה במקום שאצבור ימי חופשה .נכון לעכשיו אין לי ימי חופשה לניצול במידה ואני רוצה לצאת לחופשה - זה יהיה על חשבוני . רציתי לדעת עד כמה במעשה של מעסיק חוקי:תשלום יום חופשה כל חודש בתוך המשכורת ואין ימי חופשה לניצול לצורך חופשה?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  09:15, 24 ביולי 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, תשלום בגין ימי חופשה משולם עבור יציאת העובד לחופשה בפועל. כך למשל, אם העובד יוצא לחופשה יום בחודש, הרי שלכאורה אין בעיה עם תשלום של יום בחודש. אולם, אם העובד אינו יוצא לחופשה בפועל והמעסיק פודה את ימי החופשה בתלוש, הרי שלכאורה מדובר בהפרת הדין מצד המעסיק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.