• 6 באוגוסט 2016

  זכויות תלויות ותק בקליטת עובד כח אדם בחברה

  שלום רב - שאלתי היא לגבי עובד שהועסק במפעל כעובד חברת כ"א 4 שנים ולאחר מכן נקלט כעובד החברה, שולמו לו פיצויים מחברת כ"א ובוצע גמר חשבון לגבי חופשה והבראה. שאלתי האם כעת הוא זכאי לזכויות אלו ע"פ הותק מתחילת עבודתו במפעל כעובד חברת כ"א או האם הותק מתאפס ומתחיל להיספר מחדש מהרגע שנקלט כעובד המפעל, שאלה נוספת מה לגבי נוהגים שונים במפעל שאף הם תלויי ותק כגון מתנות נופשים אך הם לא רשומים באף חוק.
  בברכה גדעון

  6 באוגוסט 2016
 • מנהל הפורום עו"ד גל גורודיסקי 7 באוגוסט 2016

  זכויות תלויות ותק בקליטת עובד כח אדם בחברה

  במקומות עבודה מאורגנים נקבעות הזכויות לפי ההסכם הקיבוצי החל על העובדים והמעסיק. התשובה לשאלה תלויה בתחולת ההסכם הקיבוצי על המעסיק – עניין אותו יש לבחון לפי נסיבות המקרה הספציפי. אם חל הסכם קיבוצי, ניתן לאתר אותו באתר האינטרנט של משרד הכלכלה ולאתר את התשובה על פי תוכנו של ההסכם. בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: תלושי השכר, הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה.
  ככלל, כאשר עובד ממשיך במקום העבודה אולם המעסיק מתחלף נשמרות כל זכויותיו והמעסיק החדש יהיה חייב בהן. יחד עם זאת, ראוי להקפיד שתאריך תחילת העבודה בתלושי השכר אינו משתנה. בכל מקרה, חשוב ומומלץ להסדיר בכתב את עניין רצף הזכויות כך שהמעסיק החדש יהיה אחראי על כל זכויות העובד לפי הותק המקורי שלו. לכן, במקרה כזה רצוי לקבל ייעוץ משפטי ספציפי. הצורך בייעוץ אישי עולה ככל שותק העובד גדול יותר הואיל ואז ההפסד האפשרי גדול יותר.

  7 באוגוסט 2016
forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?