זכויות לאחר התפטרות אחרי לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • תמאר

    נשלח ע"יתמאר 21:26, 7 באוגוסט 2016

    שלום , אני עובדת במשרד הנהלת חשבונות מאז 2006 עד היום , ילדתי בתאריך 22/4/16 וחזרתי לעבודה בתאריך 1/8/16 אחרי עבודה משך שבוע פנייתי למעסיק שלי בעניין פיטורין על מנת לטפל בתינוק + עוד ילדה בבית ( וזאת לאחר קושי בתפקוד, לא ישנה ...). השאלה שלי האם לא אקבל את הזכויות שלי במלואם עקב חזרתי לעבודה לחודש ימים ? נא לציין שהודעתי לו שאני מסיימת בסוף חודש אוגוסט . ועד כמה זמן הזכויות שלי אהיה זכאית להן ? תודה מראש

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    09:20, 8 באוגוסט 2016

    סעיף 7(א) לחוק פיצויי פיטורים קובע כי עובדת שהתפטרה, תוך 9 חודשים מיום שילדה, על מנת לטפל בילדה, יראו את התפטרותה, לעניין חוק זה, כפיטורים. לצורך בחינת הזכאות, יש לבחון, בעת ההתפטרות עצמה, האם מדובר בהתפטרות לשם טיפול בילד.
    לגבי הודעה מוקדמת, באין הסדר אחר, יש לתת הודעה מוקדמת של 30 ימים על סיום העבודה.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.