התפטרות וניכוי שכר לאחר איום מעסיק - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מיכל

  נשלח ע"ימיכל 18:15, 11 באוגוסט 2016

  שלום, בן זוגי התפטר בחודש יוני, נתן הודעה מוקדמת ונשאר 30 יום על פי חובתו שכן עבד מעל שנה בחברתו. טרם עברו 30 יום אלו, ניסו בעלי החברה להשאירו על ידי הצעה למשכורת גבוהה יותר ושינוי תפקיד (זו הייתה הסיבה להתפטרות מלכתחילה אחרי ניסיונות להתקדם בשכר ובתפקיד וסירוב של אותם פעמים). מה שחשוב לציין כי אמנם הוצעו דברים אלו, אך בפועל לא נחתמו בכתב, ואמנם ידוע כי חוזה בעל פה יכול לתפוס, אך הדברים שהוצעו לא בוצעו - לאחר חודש בן זוגי ראה כי לא נעשה שינוי בשכר, וכמובן במשך החודש לא נעשה שום שינוי בתפקיד. כמו כן חשוב לי לציין כי בסופו של דבר באותה שיחה בן זוגי לא הסכים בפועל, אלא יצא מהשיחה בטענה שיחשוב על כך, וקרה שבינתיים הוא נשאר בעבודה, עד שלאחר חודש זה ראה שזה לא לעניין והחליט שדי. בן זוגי החליט לעזוב, המנהל האישי שלו לא הסכים לקבל את מכתב ההתפטרות המקורי שגם בזמנו לא קיבלו (הכל שם נורא "שכונתי" ולא פורמלי), ואמר לו כי הוא שוב מחויב לו ב30 ימים ואם לא אז הוא ינוכה מהשכר, שכן מהשיחה הוא הבין ממנו כי הוא ממשיך כרגיל. עוד אציין כי בשיחה נאמר לו כי "הם בדיוק דיברו על להעלות לו את השכר ב700 או 800 שקלים", משמע שזה אכן עדיין לא עמד לקרות ואף לא הוחלט על סכום. בן זוגי על פי החוק הבין שהוא לא מחויב לתת לו שוב 30 יום אם לא נעשה שינוי בתנאיו כמו שסוכם בשיחה ועל כן ההתפטרות עומדת בעינה. הוא עזב באותו יום, והיום ראה כי אכן נוכה לו השכר ל1000 שקלים במקום 6500. ראשית אודה לך לדעת האם דבר כזה חוקי (אני יודעת שלכל היותר אפשר לא לתת פיצויים כסנקציה על אי מתן הודעה מוקדמת וחובת ההגעה ל30 ימים)? והאם יוכל לתבוע את החברה על כך. תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:58, 14 באוגוסט 2016

  בנסיבות המתוארות יש לכאורה הפרת הדין מצד המעסיק. במקרה כזה ניתן לשלוח מכתב דרישה למעסיק ואם לא ייענה למכתב הדרישה ניתן להגיש תביעה לבית הדין לעבודה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.