האם למעביד מותר לאלץ את העובד לקחת חופש ? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • שוש

  נשלח ע"ישוש 19:15, 25 באוגוסט 2016

  יש לי 2 שאלות: אני עובדת במשרד 30 שנה . את ימי חופש אני לוקחת בתאום עם העובדות האחרות. השבוע המעביד החליט לצבוע את המשרד ונאלצנו לקחת ימי חופש על חשבוננו למרות שרצינו לבוא לעבודה. האם זה חוקי? באותו נושא: בעבודה השנייה אני עובדת בתינוקיה של ארוח ליולדות אחרי לידה. המשמרות הן 3 משמרות של 8 שעות. הכמות מטפלות לאותו יום תלוי ברשום היולדות עם תינוקם. למשל: אם יש 25 תינוקים יש 2 מטפלות . מעל המספר הזה דרושה עוד מטפלת. זה משתנה מיום ליום. שאלתי: האם למעביד מותר להגיד למטפלת השלישית: היום תבואי רק חצי משמרת, כי אחרי שמשתחררים יולדות נצטרך רק 2. מטפלות. (כדי לחסוך בהוצאות של שכר) למרות שהמטפלת רשומה למשמרת שלימה? שאלה נוספת: האם המעביד צריך לשלם יותר משכורת לעובד שנאלץ לעבוד בצום תשעה באב? רב תודות שוש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  11:38, 29 באוגוסט 2016

  המעסיק הוא אשר קובע את מועדי החופשה. החופשה תהיה רצופה, אלא שבהסכמת העובד והמעסיק ובאישור ועד העובדים במקום, אם ישנו, אפשר לחלקה, ובלבד, שפרק אחד ממנה יהיה לפחות שבעה ימים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.