התפטרות עקב הסבה מקצועית - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • סמדר

  נשלח ע"יסמדר 19:45, 3 בספטמבר 2016

  שלום, בגיל 22 התחלתי לעבוד במקום עבודה ששם עבדתי 8 שנים. במהלך שנות עבודתי עשיתי מה שרוב הבנות הצעירות בגיל 22 בוחרות לעשות, הלכתי ללמוד תואר ראשון וגם עשיתי קורס בחשבות שכר והנהלת חשבונות. מכיוון שרציתי להתפתח, להתקדם ולעבוד במקצוע שלי עזבתי את מקום העבודה ובמכתב ההתפטרות אף ציינתי את העובדה שנקרתה בדרכי ההזדמנות לעבוד בתפקיד התחלתי במקצוע שלי. לצערי לא ממש באו לקראתי במקום עבודתי והחליטו לתת לי רק את קופת הפיצויים כאשר אני קיוויתי לקבל פיצויים מלאים כי בכל זאת הייתי עובדת נאמנה ואהובה. אני מחדרה והתחלתי לעבוד ברמת גן ואני שוקלת לעבור לגור שם בגללה המרחק. שאלתי היא האם אני יכולה להגיש תביעה לפיצויים אם אטען שעברתי דירה בגלל הרצון להתפתח בתחום שלי? אומנם כתבתי במכתב הפיטורים שאני מתפטרת עקב רצון להתקדם אבל מצד שני אני גם עוברת דירה אז האם זה עשוי לשנות את פני הדברים? תודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  08:55, 4 בספטמבר 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, עובד מתפטר אינו זכאי לפיצויי פיטורים, למעט קבלת צבירת הפיצויים מההסדר הפנסיוני שלו בהתאם להפקדות המעסיק לפיצויים בשיעורים הקבועים לפי צו ההרחבה בדבר פנסיה חובה בכלל המשק. מדובר בדרך כלל בסכומים נמוכים מחבות הפיצויים של המעסיק. לגבי התפטרות עקב מרחק, על פניו נראה שאינך עונה על התנאים המזכים בפיצויי פיטורים במקרה של התפטרות עקב מרחק.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.