תאונת אופניים בתקופת הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 11:12, 4 בספטמבר 2016

  שלום רב בשיחת הפיטורין סוכם שאתחיל את תקופת ההודעה המוקדמת (של 3 חודשים על פי ההסכם) מיד לאחר ניצול ימי החופש העומדים לזכותי. בתקופת ניצול החופש נפגעתי עקב נפילה מאופניים ,פגיעה שכללה שבר בכף יד , ניתוחים ואשפוז, למעשה עד היום אני בחופשת מחלה, אציין שממקום העבודה המשכתי לקבל שכר לתקופת ההודעה המוקדמת על פי ההסכם, פניתי לביטוח הלאומי ותגובתם הייתה , לא מגיע לך כי עומדים לזכותך 62 ימי מחלה אצל המעביד, פניתי למעביד ותשובתו הייתה " לא מגיע לך כי את מכתב הפיטורין קיבלת בטרם קרות התאונה " בינתיים כאמור אני בטיפולים ואינני מסוגל לחפש עבודה אחרת מה הן זכויותיי? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

  עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

  14:24, 4 בספטמבר 2016

  בנסיבות המתוארות, יש לבחון את המקרה לגופו לרבות לאור ההסדרים וההסכמים החלים על פי הנתונים הספציפיים של המקרה על מנת לקבל החלטה נכונה. מומלץ לפנות לייעוץ משפטי על יסוד: הסכמי עבודה אם יש והודעה לעובד אם ניתנה. ככלל, מעסיק אינו רשאי לכלול ימי מחלה בתקופת הודעה מוקדמת לפיטורים.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.