סעיף 14, האם יש חובה לעובד לחתום לפי דרישת המעסיק במקרה של העלאת שכר? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • שחר

    נשלח ע"ישחר 11:13, 7 באוקטובר 2016

    שלום, אני עובדת בחברה פרטית שבה אין סעיף 14, לאחרונה קבלתי תוספת שכר והמעסיק רוצה שאחתום על סעיף 14. בחברה אין הסכם קיבוצי. השאלה: האם אני חייבת לחתום על סעיף 14 לפי דרישת המעסיק? האם זכותי לא לחתום על סעיף 14 לפי דרישת המעסיק בחברה שבה אין סעיף 14 ואין הסכם קיבוצי?

    השב
  • מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

    עו"ד גל גורודיסקי,מנהל הפורום

    10:40, 9 באוקטובר 2016

    הסכם לפי סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים מאפשר למעסיק לשחרר לעובד את צבירת הפיצויים מבלי להשלים חוב ותק. אפשרות זאת עומדת למעביד רק לגבי התקופה שבה הופקדו הפקדות מלאות לפיצוים דהיינו 8.33% לגבי כל השכר הפנסיוני. כאשר אין הסכם קיבוצי הקובע המחיל את סעיף 14, ניתן להחילו על ידי קבלת אישור משר הכלכלה, ובין היתר, בהנחה ושני הצדדים מסכימים לכך.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.