open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 16 בינואר 2018

            שאלה על הפרשות לפנסיה

            שלום רב,
            אני משתכר 13,000 ש"ח בחודש ויש לי סעיף 14 בעניין הפרשות הפנסיה.

            ברצוני לשאול אם המעסיק אינו מחוייב לשלם לי כנגד אותם 13 אלף, אלא רק עד השכר הממוצע במשק.

            קראתי על כך (ציטוט):
            "סעיף 6 לצו זה, קובע כי חובת ההפרשה החלה על המעביד היא עד התקרה של השכר הממוצע במשק בהתאם לאופן החישוב המותווה בסעיף 2 לחוק הביטוח הלאומי, או עד השכר המשולם לעובד, לפי הנמוך מבין השניים. "

            16 בינואר 2018
          • מנהל הפורום עו"ד אורנה שמריהו 18 בינואר 2018

            וארחיב - המעסיק רשאי גם לשלם מעל.

            18 בינואר 2018
          • מנהל הפורום עו"ד אורנה שמריהו 18 בינואר 2018

            המעסיק מחויב עד גובה השכר הממוצע במשק.

            18 בינואר 2018
            • 18 בינואר 2018

              תודה אורנה... את בטוחה?
              נאמר לי במקום אחר שהדברים היו נכונים רק לעניין הפנסיה, אבל נכון להיום תוקן צו ההרחבה והוא קובע הפרשות בהתאם לשכר שאתה מקבל בפועל. בעבר ולפני שתוקן הצו הסכומים היו עד לתקרת השכר הממוצע אלא אם חל עליך הסכם מיטב. סעיף 14

              18 בינואר 2018
              • מנהל הפורום עו"ד אורנה שמריהו 18 בינואר 2018

                https://pensuni.com/wp-content/uploads/2017/07/%D7%A6%D7%95-%D7%94%D7%A8%D7%97%D7%91%D7%94-%D7%91%D7%93%D7%91%D7%A8-%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%97-%D7%A4%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A0%D7%99-%D7%91%D7%9E%D7%A9%D7%A7.pdf

                בצו הרחבה המצורף נקבע כי השכר המבוטח יעמוד על פי הקבוע בצו ההרחבה לביטוח פנסיוני במשק.

                בצו ההרחבה לביטוח פנסיוני נקבע בסעיף 6 וכי חובת הביטוח הפנסיוני תחול על השכר המשולם לעובד, או השכר הממוצע במשק כפי שיעודכן מזמן לזמן, הנמוך מבין השניים.
                בברכה,

                18 בינואר 2018
                • 18 בינואר 2018

                  תודה אורנה,
                  האם יכול שאת מתייחסת לשכר המבוטח, ולא לשכר הקובע?

                  כלומר, בקישור שאני מצרף לך כאן למטה, הם מבדילים בין השניים וכותבים:
                  -----
                  3. השכר הקובע

                  צו הרחבה לפנסיה חובה מגדיר מהו "השכר הקובע" להפקדות לתגמולים ולפיו, "השכר הקובע" הוא " כהגדרתו בהסכם החל על העובד ולא פחות מהשכר המבוטח המתחייב בהסכם פנסיית חובה“...
                  לאור האמור לעיל, על המעסיק להפקיד תשלומים לפנסיה על בסיס השכר הקובע בהתאם להסכם הקיבוצי/צו ההרחבה הענפיים שחלים עליו. בהעדר הסכם קיבוצי או צו הרחבה ענפיים, חובת ההפקדה הינה על פי השכר הקובע בצו ההרחבה לפנסיה חובה במשק אלא אם כן חל הסכם אישי בשיעורים גבוהים יותר.


                  https://www.chamber.org.il/serviceslobby/legal/1856/62578/

                  18 בינואר 2018
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form