לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
איב

איך מתחילים הגשת תביעה

שלום לך עו"ד, אני עובדת היום בחברה של הלוואות במוקד עצמו מהתאריך ה27.3 . בראיון העבודה ציינתי שאני לומדת וששהעבודה תעשה במשמרות . נעשה לי חוזה שבו רשום שעות העבודה ושהמכסת שעות היא 6 שעות ביום , ואם עוברים את המכסה לא מקבלים על כל שעה מעבר תשלום , אלא אם סיכמתי עם מנהל העבודה שלי . מכיוון שהתחלתי לימודים היו לי הרבה פעמים שהייתי צריכה להתחיל בשעה מסויימת או להגיע ולסיים בשעה מסויימת כמובן באישור אחראי משמרת . בנוסף היה רשום שבחודש הראשון מקבלים מינימום עם בונוסים ובחודש השני 30 שח לשעה ועוד 4.5 שקל לכל שעה "בןנוס התמדה " במידה והגעתי למכסת שעות החודשי בחודש. אני עובדת בתיאום פגישות : זאת אומרת אני מתאמת פגישה בין לקוח ליועץ. על כל 20 פגישות אני מקבלת 400 שקל ( מה שנוכח לדעת לכמעט בלתי אפשרי ) ועל כל עיסקה שנסגרת 100 שח .  בהרבה מהפעמים  הם סימנו x על פגישה כיאלו היא לא התקיימה בגלל תירוצים שלהם (כמו : הלקוח הגיע ללא פנקס שיקים) למרות שבחוזה רשום שכל הגעה נחשבת בלי קשר אם סגר או לא סגר או הגיע בלי פנקס שיקים . הפגישה נחשבת כפגישת יעוץ ובמידה ולקוח רוצה להתחיל תהליך אז הוא משלם עלות של פתיחת תיק לכן דורשים מהלקוח שיגיע לפגישה הראשונה עם שיקים . מה אני אשמה שהוא לא הגיע עם שיקים ? בן אדם רצה לבוא לשמוע ולחשוב ואולי אחרי זה לסגור עיסקה מדוע שזה לא יחשב כהגעה - תירוצים כמו לא רלוןנטיים, לא הגיע עם הנדרש וכו '. גם בהרבה מקרים לא עידכנו פגישה ואף העלימו אותה ככה שאי אפשר לעקןב אחרי הלקוח , בקיצור התנהלות כושלת של מוקד . בנוסף לכך שבחיים לא קיבלתי 30 שח לשעה ואפילו לא 35 כבונוס התמדה כי בכללי עברתי את המכסה שעות ןאפילו עשיתח שעות נוספות שלא צוינו  בתלוש כמו עוד דברים שלא צוינו והוחסרו מהמשכורת : כמו הורדה על הפסקות , ימי מחלה וחופשה בצבירה . שלא נדבר על זה שתלושי משכורת הגיעו ב16 לחודש אם לא ב20 לחודש , בנוסף הייתי צריכה להתחנן לדוח שעות שלי על מנת להשוות לתלוש ולאלה שרשומים אצלי ומעולם לא קיבלתי והתחמקו . בנוסף לכך פעם אחת הם טענו שדיברתי לא יפה למנהל שלי למרות שניסיתי להסביר את עצמי שבחיים לא אמרתי כלום , פשוט צרחו עליי לקחת את הדברים שלי ולעוף הביתה מול 20 עובדים רק אחרי שהתעקשתי לדבר בלי ללכת הביתה הכניסה אותי " המנהלת משרד " שצרחה עליי, ניסיתי להסביר לה שלא אמרתי כלום שזאת אי הבנה שבכלל לא דיברתי אליו והיא כמובן אמרה שהמוקד מצולם ומוקלט ביקשתי ממנה לשמוע את זה שאני " מקללת את המנהל " כפי שהם טוענים והיר סירבה ואמרה לי שהחליטו שאני לא אמשיך יותר בעבודה . הלכתי כמובן בבושת פנים מהמקום הביתה . יום למחרת המנכל זימן אותי לשיחה , שהוקלטה דרך אגב אצלי בטלפון , לנסות להבין מה קרה , אמרתי לו שהושפלתי ופוטרתי על משהו שלא עשיתי למרות שביקשתי להסביר את עצמי בפניו ולא נתנו לי והחליטו שמה זה . כמובן שהבינו שעשו טעות ואף אפילו שיקרו שיש תיעוד לכך ! החלטתי בכל זאת להמשיך לעבוד עד שאמצא עבודה אחרת וגם לנסות להבין שאולי הייתה אי הבנה. לפני שלושה ימים הייתי חולה ועידכנתי שאני חולה ובאותו יום שלחתי תצלום על אישור מחלה למנהל הישיר שלי . אחרי זה הוזמנתי לשימוע שאותו הקלטתי והוכחתי בשימוע שאני צודקת והגשתי מסמכים ואישורים לטענות שלהם ופוטרתי באותו רגע ללא העתק פורוטוקול שימוע .שלא נדבר על תלושים לא תקינים שמגיעים ב20 לחודש והחסרה בימי צבירה של מחלה ושעות ובונוסים(שבלושה ימים מישהו עבד על המשתמש עם הלקוחות שלי והבונוס לא שלי , או על פגישות שהגיעו ולא דווחו במחשב ) .

עו"ד אורנה שמריהו

פני לייעוץ אישי בנושא.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני עבודה