לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
נעמה

דמי לידה, אבטלה , היריון

שלום, כרגע אני בהיריון חודש שלישי. אני חושבת לעזוב את העבודה עקב כך שהתפקיד שלי כולל אחריות רבה ועבודה אינטנסיבית (לא פיזית , אלא בעיקר מול המחשב ) בין היתר מאחר והיו לי מעט בעיות בהיריון ומאחר ואני רואה שהלחץ בעבודה משפיע על הגוף שלי . אם אני מסיימת את עבודתי כעת , יש לי כמה שאלות : 1. האם אני אוכל לבקש לחתום אבטלה מסיבה מוצדקת כך שאוכל ישירות לחתום אבטלה ולא לחכות 90 יום? 2. במידה ואצטרך לחכות 90 יום כדי לחתום אבטלה, ממתי 90 הימים מתחילים להיספר אם מחר אני מתפטרת לצורך העניין ואז ישנו חודש הודעה מוקדמת בו אני עובדת ? האם מתחיל מרגע ההודעה לעבודה ורישום בלשכת התעסוקה (לצורך העניין מחר ) או רק בעוד חודש תום חודש הודעה מוקדמת? 3 ידוע לי כי אם עבדתי 15 מתוך 22 חודשים אחרונים לפני לידה אני זכאית לדמי לידה מלאים, לכן אם אעזוב עכשיו אקבל דמי לידה מלאים שיחושבו לפי 3 חודשים אחרונים בהם החודש האחרון הוא בעצם חודש זה ? למרות שאחר כך אחתום אבטלה זה לא ישנה שום דבר ? בעצם אקבל דמי אבטלה שיחושבו כנגזרת משכר אחרון החודש ובעזרת השם לאחר הלידה אקבל דמי לידה שיחושב ונראה גם כן מאותו שכר אחרון ? (מזכירה שבאמצע יהיו כחודשיים בהם לא אעבוד/ אחתום אבטלה ) תודה ראש

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני עבודה