• עו"ד גל גורודיסקי

נשלח ע"יעו"ד גל גורודיסקי 11:46, 9 באוגוסט 2010

חוק שעות עבודה ומנוחה קובע כי ביום עבודה של שש שעות ולמעלה, זכאי עובד להפסקה של ¾ שעה לפחות, ובכלל זה תהיה הפסקה רצופה אחת של חצי שעה לפחות. זמן ההפסקה אינו מזכה את העובד בשכר. בעת ההפסקה רשאי העובד לצאת מהמקום שבו הוא עובד, אלא אם נוכחותו במקום העבודה היא הכרח לתהליך העבודה או להפעלת הציוד והשימוש בו, והעובד נדרש על ידי מעבידו להישאר במקום העבודה, ובמקרה זה ייחשב זמן ההפסקה כחלק משעות העבודה, דהיינו – יזכה את העובד בתשלום.

השב
  • 17:54, 1 בספטמבר 2014

שלום לכולם. כל איש נעדר מעבודתו מדי פעם ומחסיר שעות עבודה . ההפתעה שגילית שהמעסיק מוסיף לשעות הנעדרות את ה30 דקות של ההפסקת אוכל אל השעות הנעדרות. יוצא מזה בערך יום וחצי לכל חודש .מותר לעשות זואת? האם זה חוקי בכלל? דרך אגב ניכויי השעות הנעדרות יתפצעו גם אחרי סיום יחסי עובד מעביד ולא כל חודש בחודשו וזה לפי הסכם אישי.(יכול המעסיק לשלם לי שכר מלא בלי להוריד לי השעות הנעדרות משך כל התקופה ובסיום היחסים יכזז ממה שמגיע לי . חוקי שיקזז לי גם את ה30 דקות הפסקה מהפיצואים בתור שעות נעדרות? הסיפור הזה הוא בן שמונה שנים עשיתי חשבון קטן רק על ה30 דקות יצא לי בערך 48000 שקל מה מחצית מהפיצואים השעות הנעדרות לא הגיעו אפילו ל5000.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.