אי תשלום שכר ושקילת תביעה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • ד'

נשלח ע"יד' 18:39, 16 במרץ 2012

שלום רב. ההודעה ארוכה אז אני מודה מראש אם תוכלו לקרוא גם את ההקדמה על מנת לענות בהתאם: בשנה שעברה עבדתי בקבוצת כדורגל כחלק מסגל הקבוצה במשך חודש בודד. הקבוצה סרבה(וסיפקה תירוצים משונים) לשלם לי בעבור עבודתי. לאחר כמה חודשים שלחתי לקבוצה מכתב מעורך דין באיום תביעה. לאחר שליחתו נקראתי לשיחה עם יו"ר הקבוצה(שלא התחייחס אליי טרם המכתב). הוא הסכים לשלם בתנאי שאני אחתום על מסמך ובו רשום שלא אתבע את הקבוצה לאחר קבלת התשלום. בקשתי לשקול את ההצעה(הם היו מופתעים שלא אמרתי ישר "כן"), ולאחר כמה שבועות ושיחות נוספות הסכמתי להצעה. מאז ועד היום ניסיתי מספר פעמים להיפגש שוב עם היו"ר על מנת לסגור את העסקה אך הוא מתחמק ממני ומזכיר הקבוצה לא מחזיר לי טלפונים. וכעת לאחר ההקדמה הארוכה לשאלות :) 1. האם כדאי לתבוע את הקבוצה בבית הדין לעבודה? האם שופטים לרוב מחליטים על תשלום של שכר העבודה? 2. ברשותי הקלטות של כל השיחות והפגישות עם היו"ר, עד למועד בו החלטתי וקבל הצעתו. האם כדאי להגיש אותם ביחד עם התביעה? או שעדיף רק לציין שיש ברשותי מסמכים אלו ובמידת הצורך להציגם בבית המשפט?(אני הקלטתי ואני תמללתי את השיחות ומכיוון שאינני גורם אובייקטיבי ייתכן שהשופט לא ייראה בהן ראיות קבילות..) 3. ידוע לי שיש צורך לצרף תצהיר לכל תמלול. מה עליי לכלול באותו תצהיר, מעבר לעובדה שאני הוא זה שהקליט ותמלל? תודה רבה על התגובות למרות ההודעה הארוכה :)

השב
  • 18:42, 16 במרץ 2012

עברו רק רק כשמונה חודשים מאז זכאותי לתשלום(ידוע לי שפרק הזמן המקסימלי הינו שנה להגשת תביעה לתשלום שכר ופיצויי פיטורין). אני כמובן מעוניין בהגשת פיצויי הלנה במידה ואגיש תביעה לתשלום שכר

תגובה
  • 19:27, 17 במרץ 2012

פרק הזמן המקסימלי לתביעת שכר ופיצויים אינו שנה אלא שבע שנים. ההלנה מתיישנת לאחר שנה. בכל מקרה ניתן להגיש תביעה במידת הצורך לבית הדין לעבודה. בשלב הגשת התביעה לא חייבים לצרף את התמלולים, אולם יש לשקול זאת. תמלול יש להגיש בצירוף תצהיר מאומת בנוסח המצוי בתקנות.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.