לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
מוטי

פיגור המעביד לביטוח המנהלים ואי תשלום פיצויי פיטוריו

שלום רב, עבדתי כשנה וארבעה חודשים בחברה פרטית. בידי מכתב פיטורין רגיל. התחלתי לקבל מכתבים מאת חברת הביטוח כי המעסיק מפגר בתשלומי הביטוח מזה כבר 8 חודשים. המעסיק ניכה מהתלוש חודש בחודשו את הסכומים לביטוח אך לא העביר את החלק שלי ולא את שלו. המצב תקף גם לכלל עובדי החברה - כך נודע לי. חברת הביטוח מסרה (טלפונית) כי במידה ולא ישולמו הפיגורים על ידו בתוך 13 חודש מהפיגור הראשון, הפוליסה (בת 20 שנה) תסולק/תבוטל. המעסיק לא יכול להעביר את הבעלות של הפוליסה לידי כי לא השלים חובות לחברת הביטוח. איני יכול לשלם ריסק (כרגע לא עובד) כי הפוליסה בבעלותו. איני יכול להעביר למעסיק אחר, כאשר אתחיל לעבוד, כי הפוליסה בבעלותו - בקיצור בין הפטיש לסדן. בנוסף, לא שילם פיצויי פיטורין כדין זה כבר 3 חודשים. איני יכול לקבל טופס 161 ולמשוך כספים שצריך כי הכל קשור. מכתבים רבים הועברו אליו ותשובותיו מסתכמות ב: בקרוב...אני מגבש את מה שמגיע לך...היתה ישיבת דירקטוריון והוחלט לשלם לך ולשאר העובדים את הכל... אני אשלם כאשר הלקוחות שחייבים חובות ישלמו...מיניתי 2 רו"ח לטפל רק בבעיה שלך וכדומה וכדומה. החברה (בע"מ) רכשה 50% מחברה אחרת ויש מספר בעלים לחברה. נמצאת בתהליך מיזוג אך ח.פ עדיין קיים. ברצוני להגיש תביעה בבית דין לעבודה על הנ"ל ע"מ לחייב את המעביד לשלם במידי+הלנה וכן לעביר את הבעלות של הפוליסה לידי ע"פ הר"מ. הבנתי שהלנה של תשלומי ביטוח מנהלים הינו עבירה פלילית, אך המעסיק בשלו. אודה לתשובה. מוטי

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום דיני עבודה