• 15 באפריל 2012

האם זה הרעת שכר?

שלום רב ,

אני עובדת בחברה מעל 4 שנים.
    בחודש האחרון הגשתי להנהלת חשבונות אישורי מחלה רצופים בין 21-26.03.2012 ,
    תלוש משכורת שלי לא מסובך :
    בצד ימין של תלוש מופיעות כבר מעל 4 שנים שורות קבועות:

01 משכורת -------XXXX ₪
    04 נסיעות --------500 ₪
    13 ע"ח אחוזים ____XXX ₪ ( סכום זה משתנה מחודש לחודש)

להפתעתי , כשקיבלתי תלוש של חודש מרץ 2012 גיליתי ששורה ראשונה בתלוש ( 01 משכורת) הוקטנה בכ1000 ₪ ...
    שאלתי את המעביד למה הוריד לי את ערך ימי מחלה דווקא ממשכורת הברוטו שלי ( השורה הראשונה בתלוש) במקום להוסיף שורה בתלוש בגין ההורדה הזו ( בדומה לשורות של אחוזים שמופיעות בתלוש , רק בהורדה ) ? דרשתי שיתקן לי את התלוש וישאיר את משכורת הברוטו שלי ללא תיקונים ויוסיף את השורות של ימי מחלה מתחת לזה ...
    הוא סירב ואמר שלא חייב לתקן , אין לו דרך לעשות זאת והוסיף:
    "משכורת בסיס נשארת רק כאשר אכן לא היית חולה" ...
    בנוסף ,שאלתי למה ההורדה בגין ימי מלחה כ"כ גבוהה , הסביר לי : "היו לך 3 ימי מחלה לא רצופים כלומר שבוע אחד יום אחד ושבוע שני 2 ימים" ...
    איך זה ייתכן שהימים לא היו רצופים? אישור מחלה היה רצוף , נכון , היה סופ"ש ביניהם , אך אישור מחלה שלי כלל גם את הסופ"ש ! למה לא רצוף?

שאלה שלי : האם זה נכון שמעביד יכול להקטין בתלוש משכורת את השורה של משכורת בסיס?
    האם יש פסק דין מאשר/אוסר זאת?
    האם חייב להוסיף שורות של הורדות מתחת למשכורת ברוטו כמו " העדרות , ימי מחלה ..."?
    האם זה נכון שלמרות שאישור מלחה שלי היה רציף וכלל בתוכו גם סופ"ש – בגלל זה זה נחשב ל"לא רצוף"

המון תודה !

15 באפריל 2012
  • 20 באפריל 2012

האם זה הרעת שכר?

איני מוצא פגם בהורדת השכר ברוטו בנסיבות אלו. ימי המחלה הם רצופים ובהתאם יש לשלם. רישום ניצול יש לרשום במסגרת התלוש.

20 באפריל 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?