האם זה הרעת שכר? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • עובדת קשה

נשלח ע"יעובדת קשה 19:00, 15 באפריל 2012

שלום רב , אני עובדת בחברה מעל 4 שנים. בחודש האחרון הגשתי להנהלת חשבונות אישורי מחלה רצופים בין 21-26.03.2012 , תלוש משכורת שלי לא מסובך : בצד ימין של תלוש מופיעות כבר מעל 4 שנים שורות קבועות: 01 משכורת -------XXXX ₪ 04 נסיעות --------500 ₪ 13 ע"ח אחוזים ____XXX ₪ ( סכום זה משתנה מחודש לחודש) להפתעתי , כשקיבלתי תלוש של חודש מרץ 2012 גיליתי ששורה ראשונה בתלוש ( 01 משכורת) הוקטנה בכ1000 ₪ ... שאלתי את המעביד למה הוריד לי את ערך ימי מחלה דווקא ממשכורת הברוטו שלי ( השורה הראשונה בתלוש) במקום להוסיף שורה בתלוש בגין ההורדה הזו ( בדומה לשורות של אחוזים שמופיעות בתלוש , רק בהורדה ) ? דרשתי שיתקן לי את התלוש וישאיר את משכורת הברוטו שלי ללא תיקונים ויוסיף את השורות של ימי מחלה מתחת לזה ... הוא סירב ואמר שלא חייב לתקן , אין לו דרך לעשות זאת והוסיף: "משכורת בסיס נשארת רק כאשר אכן לא היית חולה" ... בנוסף ,שאלתי למה ההורדה בגין ימי מלחה כ"כ גבוהה , הסביר לי : "היו לך 3 ימי מחלה לא רצופים כלומר שבוע אחד יום אחד ושבוע שני 2 ימים" ... איך זה ייתכן שהימים לא היו רצופים? אישור מחלה היה רצוף , נכון , היה סופ"ש ביניהם , אך אישור מחלה שלי כלל גם את הסופ"ש ! למה לא רצוף? שאלה שלי : האם זה נכון שמעביד יכול להקטין בתלוש משכורת את השורה של משכורת בסיס? האם יש פסק דין מאשר/אוסר זאת? האם חייב להוסיף שורות של הורדות מתחת למשכורת ברוטו כמו " העדרות , ימי מחלה ..."? האם זה נכון שלמרות שאישור מלחה שלי היה רציף וכלל בתוכו גם סופ"ש – בגלל זה זה נחשב ל"לא רצוף" המון תודה !

השב
  • 10:09, 20 באפריל 2012

איני מוצא פגם בהורדת השכר ברוטו בנסיבות אלו. ימי המחלה הם רצופים ובהתאם יש לשלם. רישום ניצול יש לרשום במסגרת התלוש.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.