• 15 באפריל 2012

    פיצויים

    שלום,
    עקב סכסוך במקום עבודתי,סיימתי את עבודתי ועברתי לעבוד בחברה השנייה -ללא פגיע בתנאים:ותק,משכורת,ימי חופש ןמחלה . כמו כן-חתמתי שאני לא מעוניינת למשוך את כספי הפיצויים .
    שאלתי :
    1).האם עשיתי חכם שלא משכתי את הפיצויים בהבנה נוכחית של היום שהתפקיד החדש לא בשבילי ואני מעוניינת להתפטר ?
    2)במידה והגיש מכתב התפטרות הכפוף לחוק ,(לתת חודש מראש..)האם אני זכאית לקבל פיצויים?
    3)בתקופת בה אני מחוייבת לתת חודש מראש ,האם ניתן להשתמש בימי מחלה /חופש שנתי שצברתי?
    ללא פגיע בפיצויים תודה מראש.
    איילה

    15 באפריל 2012
  • 20 באפריל 2012

    פיצויים

    באם תתפטרי עלולה להיות בעיה בקבלת פיצויים. חופש צבור גם כך פודים בכסף כך שאין לזה משמעות מיוחדת. בכל מקרה שימוש בימי חופשה תחת הודעה מוקדמת דורש אישור מעסיק לחופשה.

    20 באפריל 2012
    • 21 באפריל 2012

      פיצויים

      תודה עבור התשובה .
      טופס 14 מכנה לי יתרון במשיכת פיצויים לאחר הגשת פיצורים?

      21 באפריל 2012
      • 21 באפריל 2012

        פיצויים

        לא טופס אלא סעיף 14 המאפשר קבלת פיצויים במקרה של התפטרות.

        21 באפריל 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?