פיטורים לפני מילואים - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אביה

  נשלח ע"יאביה 22:51, 5 במאי 2012

  שלום אני עובד בחברה 3 חודשים , יום חמישי שעבר (3.5.12 ) פוטרו הרבה עובדים בחברה ובתוכם אני . המעסיק ידע על המילואים שלי שיהיו ביום רביעי (9.5.12 ) ,במהלך שיחת הפיטורים עלה העניין שזה לא פיטורים בגלל המילואים מהסיבה שהיו קיצוצים נרחבים בחברה. כמו כן המעסיק אמר לי שמתוך 14 הימים שאני אמור לקבל מהשימוע עד לפיטורים עצמם אני יקבל 3 ימים מכיוון שגם ככה אני מקבל את השכר של ימי המילואים מביטוח לאומי , כלומר הפיטורים יכנסו לתוקף יום ליפני המילואים (3 ימים על המעביד +11 יום מילואים ) . השאלות הנדרשות : 1) האם יש בכלל אפשרות לחשב את הימים הללו בזמן מילואים ? 2)מה הדין בפיטורים במצב שהפיטורים אינם קשורים למילואים ? אשמח לתשובה מהירה . תודה רבה

  השב
 • 23:28, 5 במאי 2012

  לא ברור מה הכוונה שבועיים לפיטורים. בכל מקרה פיטורין חודש לפני מילואים דורש הוכחה באשר לנסיבות הפיטורין שאינם קשורים למילואים.

  תגובה
 • 12:31, 6 במאי 2012

  אריק שלום.

  בשיחתי עם אחד המנהלים בחברה הובהר לי שישנה אפשרות לשלם לי בפעם אחת את כל ימי ההתראה (14 יום מהשיחה עד לפיטורים בפועל ) , ולפטר אותי כל עוד אני לא במילואים ( אני במילואים ביום רביעי) .
  למעסיק אין היתר מהוועדה לתעסוקה לפטר אותי בסמוך למילואים .

  כמו כן הוא שלח לי התכתבות עם העורכת דין של החברה שכתבה :

  "יחד עם זאת, אם המעביד מודיע לעובד על פיטוריו לפני שהחל שירות המילואים, קיימת בידי המעביד אפשרות לפטר את העובד לאלתר, תוך מתן פיצויי בגין אי מתן הודעה מוקדמת, בשיעור הפסד שכר העבודה לו היה זכאי לו עבד בתקופת ההודעה המוקדמת. במקרה כאמור, הפיטורים יכנסו לתוקף לפני תחילת המילואים "

  יש אפשרות בכלל לפטר עובד בחודש המילואים ?

  תודה רבה .

  תגובה
 • 15:04, 10 בדצמבר 2012

  אשמח לשמוע אם יש תשובה לשאלה של a.v, זה בדיוק מה שהראו לי, במקרה שלי המעסיק קיבל את היעוץ הזה מחברת "כל עובד".
  תודה!

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.