פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • נגה

  נשלח ע"ינגה 22:56, 18 ביוני 2012

  אני מועסקת כמורה מזה 16 שנים בבית ספר תיכון מקבלת משכורת חדשית ויש לי קביעות. במשך השנים עבדתי כל הזמן בהיקף מישרה של 24 שעות, עד שלפני כ-3 שנים התחלף מנהל, והחליט לקצץ במישרתי. המישרה קוצצה ל-21 שעות , לאחר מכן ל-16 שעות , ל-9 שעות - והיום החליטו לפתע לזמן אותי לפגישה שתיערך באמצע יולי בה - כפי שנאמר לי- יודיעו על כוונתם לפטר אותי. עלי לציין כי לפני שנתיים תבעתי את המעסיק (המעסיק הוא רשת, לא המנהל) בביה"ד לעבודה על קיצוץ לא חוקי במישרתי אך השופטת היתה עויינת לאורך כל הדרך, וכרגע המישפט הוא לפני פסק-דין. אני פגועה מאוד, כלכלית ונפשית. רציתי לדעת מהן הזכויות שלי.

  השב
 • 14:41, 24 ביוני 2012

  התנהלות המעסיק בעייתית מאוד. במועד הרלוונטי היה צריך להגיש צו מניעה ולא תביעה בלבד שאז ניתן היה למנוע את הפגיע בהיקף המשרה. נכון להיום ניתן לנסות למנוע הפיטורין או הפגיעה בהיקף העבודה בתקופה האחרונה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.