עובדת עצמאית/שכירה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • אורחת

  נשלח ע"יאורחת 12:05, 19 ביוני 2012

  שלום, אני עצמאית בעל כורחי - כלומר, מקום העבודה שלי לא מעוניין להעסיק שכירים ולכן כל מי שעובד בו מחוייב להיות עוסק פטור/מורשה.. אני מנהלת משרד של גוף פרטי, העבודה מתבצעת בביתי, כלי העבודה שלי הם : מחשב, טלפון ומדפסת - והם למעשה של המעסיקים שלי. זכור לי שלפני כמה שנים קראתי בחוברת של נעמ"ת - שבמקרים כמו שלי, שאני עצמאית אבל למעשה שכירה לכל דבר - והמעסיק מספק לי את 'כלי העבודה' וזו העבודה היחידה שלי, אז אני זכאית לפיצויי פיטורין במידה ויפטרו אותי. האם זה עדיין נכון ?? דבר נוסף - האם זה נכון שיצא תיקון לחוק פיטורים שמאפשר לעובד להתפטר ועדיין לקבל פיצויים מהמעביד שלו - חברה סיפרה לי ששמעה על זה.. האם זה נכון והאם גם לי כעובדת עצמאית/שכירה יש את הפרוילגיה הזאת ?? תודות מראש לכל מענה בנידון.

  השב
 • 16:53, 24 ביוני 2012

  בעקרון מי שמתקיימים יחסי עובד מעביד בינו למעסיקו זכאי לכל הזכויות הקוגנטיות כעובד. ההחלטה באשר לקיומם של יחסי עובד מעביד היא החלטה שיפוטית. בהתאם לחוק אין זכאות לפיצויי פיטורין לעובד המתפטר מעבודתו אלא בהתאם לחריגים לחוק ולתקנות.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.