תשלום בגין אי הודעה מוקדמת - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • לירן

נשלח ע"ילירן 22:50, 11 ביולי 2012

שלום רב, עבדתי במשרה חלקית 3-4 פעמים בשבוע ובמשמרות ( על בסיס שכר שעתי). צברתי ותק של שנה ו9 חודשים. ברצוני לשאול אין מחשבים לי את התשלום בגין אי הודעה מוקדמת? לפי החוק אני זכאית ל-18 ימים. במקום עבודתי נמסר לי כי מחשבים ממוצע שעות עבודה בחודש מחלקים ב-30 יום ומכפלים במספר הימים שעמדו לרשותי ואת התוצאה מכפילים בשכר השעתי. האם כך אמור להתבצע החישוב ולמרות שעבדתי במשמרה חלקית ולא על בסיס יומיומי האם גם במקרים כאלו צריך לחלק את ממוצע השעות החודשי ב- 30? יש שאמרו לי שצריך לבצע חלוקה ב-22 שכן זהו מספר ימי העבודה בחודש, ויש שאמרו כי החלוקה כלל לא נכונה ומגיע לי תשלום עבור יום מלא בעבודה (כלומר משמרת מלאה) אשמח אם תעזרו לי לעשות סדר בבלאגן, שכן מחייבים אותי לחתום על כתב סילוק שימנע ממני מלדרוש בהמשך תשלומים מהחברה במידה ומגיעים לי . תודה מראש

השב
  • 11:26, 16 ביולי 2012

יש לתת הודעה מוקדמת קלנדרית בהתאם לתקופת העבודה. תקופת ההודעה המוקדמת הינה באותו היקף עבודה שאתה עובד.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.