הזכות לשבות? התפטרות קולקטיבית? - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • לינה

  נשלח ע"ילינה 15:57, 27 באוגוסט 2012

  שלום, אני מורה עובדת משרד החינוך במקיף 6 שנתי בצפון.ועד ההורים בבית ספרנו הכריז על שביתה פתוחה בגלל הליקויים והחוסרים בביה"ס, ואנו המורים הגענו בכל זאת. אולם הבוקר התבשרנו ע"י המנהל שלנו (המוערך מאוד) על התפטרותו בעקבות מתקפה חסרת שחר על יושרו ותפקודו. כל הצוות געש. התלבטנו מה לעששות, ואני רוצה לבדוק את חוקיות והשלכות 2 האופציות הבאות: א' הכרזה על שביתה פתוחה עד תיקון הליקויים והעברת תקציב לביה"ס וכתמיכה במנהל - האם נוכל להכריז על שביתה מהיום למחר? האם צריכים להכריז על סכסוך עבודה? הארגון לא חזר אלינו. אציין- איננו שייכים לא לאופק חדש ולא לעוז לתמורה. אופציה 2 - התפטרות קולקטיבית של הצוות. מה השלכותיה? חלק מהמורים מעל גיל 55, אבל הרוב צעירים יותר. חלקם עובדי המועצה המקומית (מורי התיכון) חלקם מקבלים איחוד משכורת כי מלמדים בחטיבת הביניים ובתיכון?

  השב
 • 00:42, 2 בספטמבר 2012

  פנו שוב לארגון היציג על מנת לקבל גיבוי מלא לכל הפעולות וייצוג משפטי באשר לחוקיות השביתה. יש לקבל אישור לשביתה כמו גם להתפטרות קולקטיבית שנתפסת לבסוף כשביתה אסורה ופעולה מאורגנת של עובדים בארגון המספק שירות חיוני לציבור.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.