קנס עקב פיטורין - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
  • אור

נשלח ע"יאור 16:44, 10 בספטמבר 2012

היי, אני עבדתי בחברה כחודשיים וקצת... וכשפוטרתי לקחו לי מהמשכורת קנס של 1500 ש"ח לטענתם על הכשרה ועל קורס. לקחתי את החוזה מהמעביד שלי ובחוזה רשום שאני מחוייבת החל מ3חודשים עד חצי שנה (ה3 חודשים הראשונים הם בעצם חודשי נסיון) כשהתקשרתי למעביד שלי להגיד לו שזה משהו שהוא לא תקין אז התגובה המיידית הייתה למה אני בכלל מתקשרת וכן עברו 3 חודשיםם למרות שהתחלתי לעבוד ב19.6.12 וסיימתי ב 1.9.12 אין כ"כ עם מי לדבר. רציתי לדעת מה עליי לעשות? בחברה עצמה אין בן אדם נורמלי שמוכן בכלל להקשיב לי בלי לרדת לרמה של צעקות ולהסביר לי שזה קנס למרות שכתוב בחוזה שאני מחוייבת החל מהחודש השלישי שלי בחברה. נ.ב - אני מדברת בשמי ובשם עוד 3 עובדים שעבדו איתי ופוטרו לפני תחילת ה3 חודשים.

השב
  • 00:30, 13 בספטמבר 2012

איני מוצא סיבה שמעסיק יקח קנס במקרה של פיטורי עובד. בכפוף לבדיקת סיבת הפיטורין נראה שמדובר בקיזוז לא תקין.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד גל גורודיסקי

מנהל הפורום: עו"ד גל גורודיסקי

עורך דין ונוטריון, שותף מייסד - גורודיסקי ושות' - עורכי דין ונוטריונים. בעל תואר ראשון במשפטים וכלכ
למידע נוסף

053-9374943 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.