מעבר בין חברת outsource להעסקה ישירה בתום חופשת לידה - פורום דיני עבודה

שאלה חדשה
 • sky

  נשלח ע"יsky 21:00, 28 באוקטובר 2012

  עבדתי בחברת outsource שלוש שנים ו8 חודשים ולאחר מכן יצאתי לחופשת לידה. במהלך חופשת הלידה צצה הזדמנות להיקלט בתור עובדת ישירה בחברה בה עבדתי. בחוזה העבודה שלי מול חברת הoutsource לא הייתי חתומה על סעיף 14 ומכיוון שידוע לי שבתום חופשת הלידה יש לי אפשרות להתפטר ולקבל פיצויים מלאים אז חודש לפני תום חופשת הלידה דיברתי עם חשבת השכר בחברה בה עבדתי. חשבת השכר אמרה שמכיוון שאני עוזבת בתום חופשת הלידה מגיע לי לקבל פיצויים מלאים (ולא הזכירה את העובדה שזה מותנה בכך שאתפטר לצורך טיפול בילד). חודש לאחר שחופשת הלידה הרשמית הסתיימה (במהלך החודש ההוא ניצלתי את כל ימי החופשה שהיו ברשותי) עזבתי את חברת הoutsource והתחלתי לעבוד ישירות בחברה. כשקיבלתי מהחברה את הטופס שבו מופיע סכום הפיצויים נחרדתי לגלות שהפיצויים שמתכוונים לתת לי מהווים משכורת ממוצעת כפול 4 שנים ולא משכורת מלאה כפול 4 שנים בניגוד למה שהובטח לי. הפער הוא מאד משמעותי. ניסיתי כמובן לדבר איתם ולהגיד שהם הטעו אותי בעניין אבל הם לא מוכנים לוותר ולשלם לי את הפיצויים המלאים. הייתי רוצה לשמוע האם לדעתכם יש לי סיכוי לנצח בתביעה נגדם בנימוקים הבאים: 1.העובדה שחשבת שכר הטעתה אותי מנעה ממני להתפטר בזמן, לקבל את הפיצויים ורק לאחר מכן לחזור לעבודה בתור עובדת חברה. 2. העבודה החדשה היא טובה יותר לצורך גידול הילד:יש יותר ימי חופש, אפשרות לעבוד מהבית מדי פעם... תודה מראש

  השב
 • 14:39, 1 בנובמבר 2012

  אשיב תחילה על הסעיף השני בהודעתך, קיימת פסיקה הגורסת כי במידה והעבודה החדשה נוחה יותר לטיפול בילד אין עניין זה בסיס לשלילת הזכות לפיצויי פיטורים, לאחר התפטרות לשם טיפול ביילוד שטרם מלאו לו 9 חודשים.
  באשר לשאלתך הראשונה, קיים סיכוי לנצח בתביעה נגד מקום העבודה בשל הטעיה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד הדר פלד טל

מנהל הפורום: עו"ד הדר פלד טל

עוסקת בתחום דיני עבודה משנת 1997. בעלת משרד עורכי דין בתחום משפט העבודה העוסק בייצוג עובדים ומעסיקים
למידע נוסף

077-4013411 חיוג
הודעה

מתלבטים לגבי הסכם עבודה? התפטרות? פיצויים? בפורום זה, נענה על שאלותיכם בנושאי זכויות העובד, זכויות נשים יחסי עובד-מעביד, בית דין לעבודה, מהם דמי הבראה ומחלה,  דילמות לגבי מעבר בין משרות וזכויותיכם, חישוב פיצויי פיטורין, סוגיות לגבי חוזי עבודה וזכויות נוספות.